כחלון על הביקורת של יו"ר לשכת השמאים: "משלמים לו כדי לדבר ככה"

שר האוצר הגיב לדבריו של אוהד דנוס על נתוני משרד השיכון: "צריך לבדוק את מי שטוען שהנתונים על ירידת מחירי הדירות לא מדויקים" ■ דנוס: "ראוי כי תפורסם התנצלות מצדו של השר"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

דיון שגרתי בוועדת הכלכלה של הכנסת אודות משבר הדיור שנערך הבוקר (ג')בהשתתפות שר האוצר ויו"ר קבינט הדיון משה כחלון, הוליד סקנדל במסגרתו טען שר האוצר כי יו"ר לשכת השמאים אוהד דנוס - שביקר אתמול את רמת הדיוק של נתוני משרד השיכון מהם נובעת ירידת מחירי דירות של 6% בין הרבעון השלישי לשני - מקבל תשלום על מנת לטעון כך. בנימה כללית יותר הוסיף כי "יש לבדוק את מי שטוען כי הנתונים לא מדויקים. מנכ"ל תנובה לא יגיד לך שחלב זה לא בריא. אלה לא הנתונים שלנו, אבל מי שרוצה לטעון אחרת – שיביא נתונים משלו". הדברים נאמרו בתגובה להערת יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל שאזכר את דבריו של דנוס.

דנוס אמר היום בתגובה לדברים: "אני מצר על ההתבטאות הזו וראוי כי תפורסם התנצלות מצדו של השר. כידוע לך אני עומד בראש עמותה ציבורית המייצגת את שמאי המקרקעין ואף אחד לא שילם לי דבר ולא ביקש ממני להגיד דבר. עיתונאים פנו אלי מיוזמתם כדי לקבל הסבר לממצאים החריגים, והעליתי בפניהם את הסתייגויותי המקצועיות מהממצאים. חבל שהשר תוקף אותי אישית במקום להתייחס לטיעונים שאני מעלה".

מלבד התקרית האמורה התייחס שר האוצר למהלכי הממשלה האחרונים ואמר כי יוזמת מחיר למשתכן שאותה יזם "מחזירה אותנו למחירים שפויים ונורמליים. עד עכשיו שלושה מכרזים ראשונים הניבו דירות במחירים ממוצעים הנמוכים בכ-300 אלף שקל  לזוג צעיר. תחשבו כמה שנות עבודה חסכנו להם כדי לממן את עלות הדירה". עוד לדבריו, "פעם מי ששילם הכי הרבה זכה בקרקע, ועכשיו מי שישלם הכי פחות. מעבר לזה, ביטלנו את התמריץ של הקבלנים לעכב את הבנייה. מאחר והמחיר קבוע מראש, הקבלן יודע שגם על הדירה הראשונה וגם על הדירה ה-1,000 הוא יקבל את אותו המחיר".

ח"כ מנואל טרכטנברג מהמחנה הציוני בירך את שר האוצר על מחיר למשתכן אך טען כי הוא שם את כל הביצים בסל אחד: "להרבה מאד זוגות אין את ההון העצמי כדי להגיע לרכישת דירה, גם אם היא בהנחה של 300 אלף שקל. דרוש דיור בר השגה אמיתי שבו מחיר השכירות נגזר מרמת ההכנסה של הדיירים, ולא מחיר השוק". עוד ציין טרכטנברג כי "בשוק השכירות שוררת כיום הפקרות, חייבים לעשות בו סדר". 

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker