סוף למונופול של עמידר: חברת מטרופוליס זכתה במכרז לרכישת מאות דירות לדיור הציבורי

המכרז נערך על רקע חוסר שביעות רצון במשרד השיכון מהקצב האיטי של רכישת הדירות כיום. על פי הסיכום, תרכוש החברה עד 260 דירות עבור המדינה עבור עמלה של 40 אלף שקל לדירה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

משרד הבינוי והשיכון הודיע אמש (א') על זכייתה של חברת הנדל"ן מטרופוליס במכרז לאספקת שירותים לרכישת דירות להגדלת מלאי , לצדה של חברת עמידר שביצעה זאת עד כה בבלעדיות. על פי פרטי המכרז, תרכוש מטרופוליס עד 260 דירות עבור המדינה ולא פחות מ-100 דירות בתוך שנה.

עד כה, הזרוע שבאמצעותה רכשה המדינה דירות חדשות למאגר היתה החברה המשכנת עמידר. על פי נתונים שפירסם משרד השיכון לפני כשבוע, מאז חודשה רכישת הדירות עבור הדיור הציבורי בתקופת כהונת הממשלה הקודמת, נרכשו כ-240 דירות חדשות. במשרד השיכון לא מרוצים מקצב הרכישה הנוכחי, ומעוניינים להגדילו.

הפגנה מול משרדי עמידר בתל אביב, ב-2011צילום: מוטי מילרוד

על פי פרטי ההתקשרות, תקבל מטרופוליס 40 אלף שקל עבור כל דירה שתרכוש, כאשר התשלום נעשה עבור כל התהליך, החל מאיתור הדירה ובדיקות שמאיות והנדסיות ועד הרכישה ורישום הדירה על שם המדינה.

לדברי שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, היעד שהציב לעצמו המשרד הוא רכישת 100 דירות בכל חוד ו -1,000 דירות עד יוני 2016. סגן שר הבינוי והשיכון, ח״כ ז'קי לוי ציין כי "בחרנו בחברה נוספת על מנת שזאת תגביר את רכישת הדירות באופן מיידי, תגביר את התחרות ותוביל להוזלת מחירים".

מנהל אגף בכיר נכסים וחברות, רו״ח אורי בר-חיים, אמר: "אני שמח על תוצאות המכרז, ובטוח כי כעת עם צירופה של חברת מטרופוליס לצד עמידר נוכל להכפיל ואף מעבר לכך את קצב רכישת הדירות".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מנכ"ל מטרופוליס כפיר זהר, המשמש גם כמנכ"ל סניפי אנגלו-סכסון בתל אביב, אישר את הפרטים: "אתמול התבשרנו על הזכייה במכרז. אחרי 18 שנה בשוק הפרטי, אני שמח לתרום מזמני וממרצי לטובת פרויקט לאומי-חברתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker