לא רק עפולה וקרית מוצקין: דירות בהנחה של עד חצי מיליון שקל - גם בגליל ים

כ-2,000 דירות יוצאו למכירה במחירים הנמוכים בלפחות 200 אלף שקל ממחיר השוק ■ במסגרת מחיר למשתכן מפרסם האוצר מכרז שבו מתחרים היזמים על המחיר הנמוך ביותר שיוכלו להציע לרוכשים

רז סמולסקי

משרד האוצר החליט לשווק מכרז בגליל ים במסגרת מחיר למשתכן – מדובר בכ-2,000 דירות שיוצאו למכירה בהנחת מינימום של 200 אלף שקל ממחיר השוק למחוסרי דירות עם עדיפות לבני המקום.

במסגרת המחירים של מחיר למשתכן מפרסם האוצר מכרז שבו מתחרים היזמים על המחיר הנמוך ביותר שיוכלו להציע לרוכשים. זאת להבדיל ממכרזים קודמים שבהם הם התחרו על מחיר הקרקע הגבוה ביותר ולכן גם הדירות נמכרו במחירים גבוהים.

עד כה פירסם משרד האוצר מכרזים בעפולה (337 יח"ד) וקרית מוצקין (1,026 יח"ד) ובמהלך השנה תוכננו מכרזים נוספים באחיסמך, לוד (593 יח"ד), אופקים (334 יח"ד), בית דגן (226 יח"ד), חריש (208 יח"ד) וכ-1,000 יחידות בראשון לציון.

המכרז בגליל ים הוא בשורה, שכן מדובר באזור יוקרתי בלב אזורי הביקוש, שבו מחירי הדירות מאמירים גם מעל לשלושה מיליון שקל. לפי אתר מדלן, מחירי הדירות בגליל ים החדשה, לפי 54 עסקאות אחרונות שבוצעו עומדים על כ-2.5 מיליון שקל לדירת 4 חדרים ו-3.425 מיליון שקל לדירות 5 חדרים. במכרזים של קרית מוצקין ועפולה נסגרו המכרים בהנחות של 30% ממחירי השוק וההערכות הן שההנחות בגליל ים עשויות להגיע אף לחצי מיליון שקל.

הפרויקט נמצא בשלבי סגירה ובשבוע הקרוב צפוי להחתם הסכם בין רשות מקרקעי ישראל ועיריית הרצליה. לאחר החתימה יוכל השמאי הממשלתי לערוך סקר מחירים באזור שלפיו יקבע מחיר המקסימום למכרז – 200 אלף שקל פחות ממחירי השוק. מנקודת הפתיחה הזו תצא רמ"י למכרז והקבלנים יתחרו על מי מהם שיציע מחירים נמוכים עוד יותר נמוכים לצרכנים, על פי מפרט מינימלי סטנדרטי שקבע משרד הבינוי והשיכון.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

המכרז המדובר נמצא על הקרקעות החקלאיות של קיבוץ גליל ים שעליהן יש תוכנית לבנייה של 2,700 יח"ד, ו-2,000 נוספות יימכרו בהליך של מכרז מחיר למשתכן. מתוך אלה 20% ישווקו לבני המקום או 25% אם ראש העיר הרצליה יחליט לתת הקלת שבס שתגדיל את מספר היח"ד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker