תשובה עובר מנתניה להרצליה: דלק רוכשת בניין משרדים מדן - ב-250 מיליון שקל

תשובה מתכוון להעביר את כל עובדי דלק להרצליה פיתוח, ובהם גם עובדי המטה של דלק ישראל, דלק תחנות כוח - ומטות נוספים

אריק מירובסקי
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4

חברת התחבורה דן מכרה בניין משרדים שהקימה בהרצליה פיתוח לקבוצת דלק תמורת 245 מיליון שקל. מדובר בבניין בשטח כולל של 10,500 מ"ר עם 350 מקומות חניה תת קרקעיים ברחוב אבא אבן שבהרצליה פיתוח. הבניין הוקם על קרקע בגודל של 4.8 דונם.

המטה של קבוצת דלק ממוקם כיום באזור התעשייה הדרומי של נתניה. הבעלים של דלק, יצחק תשובה, מתגורר בנתניה לא רחוק ממשרדי דלק שאליהם עברה הקבוצה ב-1999. כעת מתכוון תשובה להעביר את כל עובדי דלק להרצליה פיתוח, ובהם גם עובדי המטה של דלק ישראל, של דלק תחנות כוח ומטות נוספים.

צילום: תומר אפלבאום

כיום ממוקמים בהרצליה פיתוח משרדיהם של שותפויות חיפושי הנפט והגז שבשליטת דלק - אבנר ודלק קידוחים, דלק המנוהלת בידי אסי ברטפלד נמצאת בהליך מאסיבי של מימוש נכסיה בשווי של מיליארדי שקלים. מדובר בנכסים שאינם בתחום חיפושי הנפט, הגז ואנרגיה, כלומר אינם בליבת הפעילות של החברה.

יו"ר דן שמואל רפאלי ומנכ"ל דן עופר זילביגר אמרו  כי מכירת הנכס בהרצליה משתלבת עם אסטרטגיית הפעילות של החברה לייזום, פיתוח ומימוש פוטנציאל ההשבחה של נכסי החברה לטובת ציבור בעלי המניות שלה.

שמואל רפאלי
שמואל רפאליצילום: יח"צ

אופיר קרני מנהל הכספים של דן ומנכ"ל חברת נהור (זרוע הנדל"ן של החברה, א"מ) מסר כי "מימוש הנכס בתנאים אופטימלים יביא לחיזוק המבנה הפיננסי של החברה ויאפשר לחברה להמשיך ולהשקיע והרחיב את פעילותה היזמית בתחום הנדל"ן ובתחומים נוספים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מטעם המוכרת, חברת דן, ליוו את העסקה עו"ד כפיר ידגר ועו"ד ליאור רלוי ממשרד גורניצקי. מטעם הרוכשת ליווה את העסקה עו"ד ישי איצקוביץ ממשרד אגמון.

מקבוצת דלק נדל"ן נמסר בתגובה כי חברת דלק ישראל, חברת האנרגיה השנייה בגודלה בישראל בתחומי הדלקים והאנרגיה ממוקמת בלב המדינה -מרכז פולג בנתניה, כבר משנת 1999.

מנכ"ל דלק ישראל, שמוליק אנצ'ל אומר כי: "מרכז העסקים פולג הוא מקום מרכזי נגיש ונוח לביצוע ועשייה, הן לעובדי החברה והן לספקיה ולקוחותיה ולכן אין בכוונתנו לעבור להרצליה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker