שדרות נגד התוכנית להקמת ערים חדשות בדרום: "תוכנית מגוחכת הנוגדת כל היגיון בריא"

חשיפת TheMarker על התחלת תהליכי תכנון להקמת שתי ערים חדשות בדרום, עוררו את זעמה של עיריית שדרות: "היינו שמחים אם הביקוש יגבור על ההיצע, אבל בנתיים יש להשקיע את המשאבים בחיזוק והרחבת שדרות המתמודדת עם אתגרים לא פשוטים"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

עיריית שדרות גינתה היום (ג') את כוונת משרד הבינוי להתחיל בתכנון עיר חדשה שתמוקם שבעה קילומטרים צפונית ממנה. "עיריית שדרות מתנגדת להקמתה של עיר חדשה בסמיכות כה רבה אליה ואינה רואה את נחיצות המהלך. תחת זאת, אנו סבורים כי יש להשקיע את המשאבים הרבים בחיזוק והרחבת העיר שדרות, המתמודדות גם כך עם אתגרים לא פשוטים", מסרה העירייה.

"יתרה מזאת, בעוד ממשלת ישראל קידמה בעבר מהלך לאיחוד רשויות וצמצום מספר הערים בישראל, מהלך זה, של משרד הבינוי והשיכון, מוביל מגמה הפוכה, המגדילה את מספר הערים, ללא כל סיבה הגיונית ובניגוד גמור למדיניות הקודמת".

שדרות. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אילן אסייג

אתמול חשף דה מרקר כי במהלך חודש ספטמבר פירסם אגף התכנון של משרד הבינוי שני מכרזי תכנון, בעלות כוללת של למעלה 4 מיליון שקל, לבדיקת היתכנות הקמתן של שתי ערים חדשות בדרום הארץ. האחת מתוכננת לקום באזור מושב חלץ, הממוקם בנגב המערבי, ממערב לקרית גת ומצפון לשדרות, ושניה מתוכננת לקום באזור בית גוברין, מזרחית לקרית גת. כל אחת מהערים מתוכננת להיבנות בהיקף של 25 אלף דירות.

בעירייה תקפו את התנהלות הממשלה בנושא ואמר כי "בכל הקשור להתנהלות משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון, יד ימין אינה יודעת מיד שמאל; בעוד משרד האוצר מעביר תקציבים לחיזוק העיר שדרות והרחבתה, משרד הבינוי והשיכון מעלה הצעה להקמת עיר בת 100 אלף תושבים, 7 ק"מ בלבד צפונית לשדרות".

עוד נמסר מהעירייה כי "היינו שמחים מאוד לחיות במציאות בה הביקוש למגורים בדרום היה גדול בהרבה על ההיצע, שכן במקרה זה היה ניתן אולי להבין את ההיגיון שבדבר, אך כידוע, המציאות רחוקה מכך. ערי הדרום זקוקות לסיוע נרחב ולהטבות מפליגות על מנת למשוך אליהן תושבים, כמו גם מפעלים וחברות. לעיקרו של עניין, מדובר בתכנית מגוחכת, הנוגדת כל הגיון בריא, עומדת בניגוד גמור לתכניות הממשלה, לחיזוק העיר שדרות, ולכן התכנית צפויה להתנגדות נחרצת מצדנו".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker