דירות החל מ-620 אלף שקל: פתיחה מוצלחת למכרז מחיר למשתכן

קרקע לבניית 337 דירות מוזלות שווקה בעפולה ■ מתוצאות המכרז עולה כי הדירות יימכרו במחיר הנמוך בכ-35% ממחיר השוק

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

המכרז הראשון בשיטת מחיר למשתכן הסתיים היום בהצלחה, זאת לאחר שכל 24 המתחמים במכרז שפורסם לפני כחודשיים להקמת 337 דירות בעפולה שווקו בהצלחה. בשיטת מכרזים זו הזוכה הוא הקבלן המציע את המחיר הסופי הנמוך ביותר למ"ר בנוי. מתוצאות המכרז עולה כי מ"ר בנוי ממוצע, לפני מע"מ, ייבנה במתחם עבור כ-4,800 שקלים בממוצע. על פי תחשיב שערך TheMarker, המשמעות היא כי דירות במתחם יימכרו עבור מחיר ממוצע של כ-700 אלף שקל עבור דירת 120 מ"ר, והחל מכ-640 אלף שקל. לפי הודעת רשות מקרקעי ישראל, מדובר במחיר המשקף הנחה של עד -35% ממחיר השוק.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי שטח המתחם ששווק הוא כ-225 דונם והוא נועד לבניית  337 יח"ד בבניינים בני 6-7 קומות. גודל דירה ממוצע יהיה כ-120 מ"ר. המגרשים המשווקים מהווים חלק מתוכנית גדולה שקידמה עיריית עפולה וקיבלה תוקף בשנת 2011 להקמת 2,900 יח"ד, רובן על קרקעות פרטיות. בעפולה מתגוררים כיום 45,000 תושבים והשכונה החדשה (כ-2900 יח"ד) צפויה להגדיל בעוד כ-10,000 תושבים את העיר. פיתוח השכונה נמצא בעיצומו ובתב"ע הוגדרו סטנדרטים גבוהים בדרישות.

בנייה בעפולהצילום: גיל אליהו

שר האוצר משה כחלון אמר בעקבות תוצאות המכרז כי "ההצלחה של המכרז היא בשורה לילדים שלנו. הפסקנו את הספסור של המדינה בקרקעות ואת התוצאות רואים במחירי הדירות. בתקופה הקרובה נמשיך לשווק עשרות אלפי יחידות דיור באותה השיטה בכל רחבי הארץ".

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט אמר: "בתוך שנה נראה את התוצאות של מחיר למשתכן בכל רחבי הארץ, בקרב זוגות צעירים ובקרב חיילים משוחררים. בחודשים האחרונים פעלנו בנחישות להצלחת המכרזים הראשונים בעפולה ובקרית מוצקין".

מ"מ מנהל רשות מקרקעי, ישראל עדיאל שמרון, אמר כי "ההשתתפות הערה של היזמים היא ההוכחה להיתכנות הכלכלית של מכרזי 'מחיר למשתכן' אנו נמשיך לפעול כדי לעמוד ביעדים שהוצבו לרשות, על ידי שר האוצר ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל, לשיווק 60-80 אלף יחידות דיור בכל רחבי הארץ, במסלול מחיר למשתכן עד סוף שנת 2016".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker