ת"א שוברת את שיאי השכירות: 45 אלף דולר בחודש

הדירה, שהושכרה על ידי תושב חוץ רוסי, מתפרשת על פני קומה שלמה בשטח של 320 מ"ר בקומה 12 במגדל רמז ■ בדירה שישה חדרי שינה, כשכל חדר הוא סוויטה עם שירותים ומקלחת צמודים, ריהוט איטלקי ויחידת דיור עם כניסה נפרדת

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

שוק השכירות של תל אביב שובר שיאים: תושב חוץ רוסי שכר דירה במגדל רמז ארלוזורוב תמורת 45 אלף דולר בחודש למשך חצי שנה - חוזה השכירות הגבוה אי פעם בישראל. השוכר ישלם כ-270 אלף דולר לכל תקופת השכירות, כמעט 1.04 מיליון שקל.

הדירה הענקית מתפרשת על פני קומה שלמה, הקומה ה-12, על שטח של 320 מ"ר בקומה גבוהה במגדל. בדירה שישה חדרי שינה, כשכל חדר הוא סוויטה עם שירותים ומקלחת צמודים, יחידת אורחים עם כניסה נפרדת, ריהוט איטלקי ומרפסת.

מגדל רמז בתל אביבצילום: יעל אלגנהרט

לא הרבה ידוע על השוכר והמשכיר, רק ששניהם לא מתגוררים בארץ בדרך קבע. המשכיר הוא ישראלי שמתגורר באירופה, והשוכר הוא תושב חוץ ממוצא רוסי, שמגיע לארץ מדי פעם לצרכים עסקיים, והוא שכר את הדירה בעסקה מהירה מאוד, ללא מיקוח ובלי לבקר בה לפני כן.

לדברי איזידורה פרידמן, בעלים משותפים של סותבי'ס ישראל- נדל"ן בינלאומי, "נתונים אלו מעמידים את תל אביב בשורה אחת עם הערים היקרות בעולם כניו יורק ולונדון. בבדיקה שערכנו מול סניפי סותבי'ס נדל"ן בעולם, עולה כי דירה בסטנדרט ובגודל זהה לדירה שהושכרה במגדל ברמז, מוצעת להשכרה על ידי סותב'יס נדל"ן ניו יורק ב-50 אלף דולר בשדרה החמישית. למחיר השכירות תרמו הבניין הייחודי, המיקום המועדף והעובדה כי תכנון הפנים שלה נעשה בידי מעצב מקצועי וכולל אבזור מלא ומוקפד".

מדובר בעיסקה שחורגת מכל פרופורציה מקובלת שהיא, ואנשי נדל"ן מדגישים, כי מדובר בעסקה במחיר חריג ויוצא דופן, גם לגבי שוק היוקרה. אחד הגורמים שככל הנראה השפיעו באופן משמעותי על המחיר הגבוה, הוא התקופה הקצרה. ככל הנראה מדובר בשוכר שלא היה רגיש למחיר ושכר דירה שפשוט ענתה על הצרכים שלו.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

נועם דז'לדוב, בעלים משותף של חברת נאות שירן מספר על עסקה אחרת באותו מגדל במחיר של 25 אלף דולר בחודש (כ-100 אלף שקל). לדבריו מדובר בקומה גבוהה מאוד ובדירה מאוד מיוחדת. "וגם ברוטשילד 1 דירות הושכרו כמה דירות ששטחן כ-300 מ"ר ברמות מחיר שנעות סביב 20-25 אלף דולר בחודש. היתה גם עסקה של דירה, בבניין לשימור במרכז תל אביב שהגיעה לרמה של 30 אלף דולר בחודש", מסביר דז'לדוב.

"20 אלף דולר לחודש זה מחיר שאנחנו רואים לדירות גדולות וייחודיות במגדלי יוקרה בשטחים של 300-350 מ"ר בנוי. בבתים פרטיים או פנטהאוזים נדירים פוגשים רמות מחירים גבוהות יותר של 45 אלף דולר בחודש. בעסקאות חריגות לתקופות של חודש או חודש וחצי בלבד של וילות בכפר שמריהו יש מחירים גבוהים יותר ואפילו 100 אלף דולר בחודש, אבל מדובר בתקופה קצרה מאוד וזו עסקה שלא מעידה על השוק".

ואם גם אתם מחפשים נכס, דז'לדוב מספר על שני נכסים, שלא נמצאים בשוק, אך הבעלים שלהם מוכנים להשכיר אותם אם תהיה הזדמנות במחיר גבוה. "מדובר על בית בהרצליה פיתוח ובית פרטי בתל אביב, שניהם על קו החוף ובשניהם מבקשים 80-10 אלף דולר בחודש. אחד הבתים שייך לתושבי חוץ, שבאים לבקר בארץ כמה פעמים בשנה, ובבית השני מתגוררים אנשים. זה בתים נדירים וגדולים בשטח 1,000 מ"ר בנוי, שאין כל כוונה למכור אותם, אבל הבעלים מוכנים להשכיר אותם אם תהיה הזדמנות כזו. לאנשים שמחזיקים יותר מבית אחד, אין סיבה למכור נכסים, כי אין להם מה לעשות עם הכסף, אבל הם כן מוכנים להשכיר אותם לתקופות ארוכות. לפעמים מדובר בנכסים ששווים עשרות מיליוני שקלים, והם מוכנים להשכיר אותם לתקופות ארוכות של 5-10 שנים, בתשואה של 2-3 אחוזים".

את העסקה ביצעה איה שלו מסותביס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker