ניצחון לדיור הציבורי: המדינה הודיעה לבג"ץ כי כל כספי "פרזות" יופנו לרכישת דירות בירושלים

130 מיליון שקל של חברת הדיור הציבורי הירושלמית "פרזות" הנמצאת בליכי פירוק, יופנו לרכישת דירות דיור ציבורי בירושלים ■ כך הודיעה המדינה בעקבות עתירה שהוגשה נגדה בנושא ■ לפני שנה הוציא המבקר צו הקפאה נגד המתווה הקודם לפירוק החברה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

המדינה הודיעה היום (ה) לבית המשפט העליון כי במסגרת מתווה חדש לפירוק חברת הדיור הציבורי הירושלמית פרזות, המתגבש בימים אלה, ישמשו 130 מיליון שקל שהצטברו בקופת החברה במשך שנים כתוצאה ממכירת דירות של הדיור הציבורי לשם רכישתן של דירות חדשות למאגר דירות הדיור הציבורי בירושלים. בכך נסוגה המדינה מהחלטה שקיבלה בעבר יחד עם עיריית ירושלים, שלפיה כספי החברה יופנו לכמה שימושים אחרים.

לפי המתווה החדש שתואר בהודעת המדינה, פרזות תרכוש דירות למלאי הדיור הציבורי, ולאחר מכן תהפוך - על נכסיה - לחברה הבת של עמידר. המדינה הודיעה כי המתווה כבר אושר על ידי שר השיכון, ואושר עקרונית על ידי שר האוצר, אך הוא זקוק לאישור של ועדת השרים לענייני הפרטה. בתוך 60 יום צפויה המדינה לתת לבג"ץ תשובה סופית בעניין.

צילום: תומר אפלבאום

העמדה החדשה נמסרה במסגרת דיון שערך בג"ץ בעתירה של עמותת צחור - צדק, חופש, חינוך ורווחה בירושלים, יחד עם אם חד־הורית לשלושה הממתינה במשך שנים לדיור ציבורי בירושלים.

העתירה תוקפת את המתווה הקודם לפירוק החברה, שאותו גיבשו המדינה ועיריית ירושלים. את העתירה הגיש עו"ד יוסי חביליו, לשעבר היועץ המשפטי לעירייה. "זהו הישג גדול לזכאי הדיור הציבורי בירושלים", אמר חביליו. "מדובר באחת השכבות החלשות ביותר. הזכאים ממתינים שנים רבות לדירה ללא סיכוי לקבלה. אני שמח שבזכות העתירה הוקפא הליך הפירוק, וכיום יש סיכוי טוב יותר לפתור את המצוקה בעבור עשרות ומאות משפחות".

לפני כשנה הקפיא מבקר המדינה, יוסף שפירא, את פירוק החברה לפי המתווה הקודם. שפירא התעמת בעניין זה עם היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין. בהתכתבות בין השניים שלל המבקר את עמדתו של וינשטיין, שלפיה אין כל עיגון משפטי לחובה להפנות את כספי החברה לרכישת דירות לדיור הציבורי. המבקר טען כי "ייחוד השימוש בכספי המכר (של דירות הדיור הציבורי; נ"ב) לצורך רכישת דירות לזכאים הוא עקרון יסוד של הסדרת פתרונות הדיור לזכאים בדיור הציבורי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker