וגם הנגב עוד יהיה פורח: 20 אלף דירות ייבנו בבאר שבע - "רובן במחיר מוזל"

הממשלה חתמה עם עיריית באר שבע על הסכם גג להקמת 20 אלף יח"ד ■ שר האוצר כחלון: "רוב הדירות ישווקו במסגרת תכנית מחיר למשתכן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר האוצר משה כחלון, חתם על הסכמי גג עם עיריית באר שבע, להקמת 20 אלף יחידות דיור בעיר. זהו אחד מהסכמי הגג הגדולים ביותר מבחינת היקפי דירות, שאמורים לצאת לדרך בשנים הקרובות. כמו כן הודיע כחלון, כי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תשווק השנה קרקעות לכ- 25 אלף יחידות דיור ועד סוף שנה הבאה סך של 60 אלף יחידות, בכל הארץ.

הסכמי גג מהווים ״עסקת חבילה״ שאותה מקבלת הרשות מממשלת ישראל על מנת לאפשר הקמת בתי ספר, מעונות יום, מוסדות ציבור ותשתיות שיאפשרו לשווק דירות שתוכננו תוך הסרת חסמים שישחררו אלפי יחידות דיור לשיווק. במסגרת ההסכם שנחתם, המדינה צפויה לספק את המקורות התקציביים לפיתוח השכונות החדשות והעירייה תיטול על עצמה את כל מטלות הפיתוח. הסכם הגג החדש מבטיח כי מקורות המימון יעמדו לרשות העירייה בעת שיווק הקרקע.

שכונת רמות באר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

התכנון בבאר שבע הוא לשווק את 20 אלף יחידות הדיור עד 2019, בהשקעה ממשלתית של כ-1.5 מיליארד שקל בתשתיות ובמבני ציבור בעיר. בנוסף, העירייה תקבל מימון מלא לשדרוג השדרה הראשית (רגר). עוד יושקעו תקציבים במימון האצטדיון ובשיקום העיר העתיקה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהשתתף בטקס אמר: "החזון שלי הוא פשוט - באר-שבע עיר של חצי מיליון איש תוך 12 שנים. היום אנחנו עושים צעד עצום לקדם את החזון הזה, משום שאנחנו חותמים את הסכם הגג הגדול ביותר בתולדות המדינה. אנחנו הולכים לשווק 20 אלף יחידות דיור, זה תוספת של כמאה אלף איש עד 2019. הכסף לא ילך לקופת המדינה, הכסף ילך חזרה לתשתיות בבאר-שבע. הכסף ילך לשדרוג תשתיות ברחוב רגר וכבישים אחרים, בשכונות חדשות, באצטדיון כדורגל, תזמין אותי בבקשה. אלו דברים אדירים שמייצרים פה מציאות חדשה, ממשיכים את הפיתוח העצום, והפיתוח הזה כמובן יביא גם אנשים חדשים".

הסכמי הגג בבאר שבע היו צפויים להיחתם מזה זמן, ושר הבינוי, יואב גלנט, הכריז עליהם כבר לפני ארבעה חודשים, בעת ביקור שערך בעיר: "אנו מקווים ופועלים לכך שנוכל לאפשר את הכפלת האוכלוסייה בבאר שבע כבר בעשר השנים הקרובות. אם באר שבע תהפוך למטרופולין אטרקטיבי לדרום מדינת ישראל, הדבר יהווה מכפיל כח ישיר וחיובי לכלל הישובים וההתיישבות בנגב".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

כחלון אמר כי "הסכם הגג שאנחנו חותמים עליו היום הוא הגדול והמשמעותי ביותר שנחתם עד היום. ההסכם הזה מגשים הלכה למעשה את מדיניות הממשלה לחיזוק ויישוב הנגב ואת באר שבע כבירתו.

"מדינת ישראל לא יכולה להמשיך להישען רק על מטרופולין אחד במרכזה. באר שבע היא בירת הסייבר ויש לנו כוונות לפתח אזורים נוספים בארץ, לתת עוגנים תרבותיים, מסחריים, כלכליים וביטחוניים.

"האחריות שלנו היא לפתור את משבר הדיור ואנחנו מטפלים במשבר הזה במדיניות כוללת וחסרת פשרות בכדי שלילדים שלנו יהיה איפה לגור".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker