נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מבנה ראשון אוכלס לפני כשבוע בשכונה הגדולה ביותר המקודמת כיום בישראל – פסגות אפק בראש העין, אשר צפויה למנות 16,000 יחידות דיור. בבניין בן 10 הקומות, שבנתה חברת "גיא ודורון" בבעלות האחים גיא ודורון לוי, עברו להתגורר 42 משפחות.

פסגות אפק מוקמת על הגבעות המזרחיות של ראש העין ומהווה אחת מעתודות הקרקע לבנייה הגדולות ביותר במרכז הארץ. השכונה סמוכה לכביש 5 וכביש 444. לפני מספר חודשים נודע כי באכלוס השכונה חלים עיכובים, בשל אי עמידה מצד משרד הבינוי והשיכון בזמני היעד של השלמת עבודות הפיתוח שלהם התחייב, ומאות משפחות שתכננו לפתוח את שנת הלימודים בביתן החדש חששו כי הדבר לא יתאפשר. בחודש יוני קיים שר הבינוי מספר ישיבות, שבהן רוכזו כלל הגורמים הנוגעים בדבר, וסוכם על השלמה מואצת של עבודות הפיתוח, באופן שיאפשר את תחילת אכלוס המקום בחודש אוגוסט.

סהר ממקה, אחד מרוכשי הדירות: "אנחנו נמצאים לקראת סופו של תהליך ארוך. זה רגע שחיכינו לו הרבה שנים. עברנו במהלך החודשים האחרונים תהליך מאוד מותח לקראת האכלוס בשל העיכובים שנוצרו עם סיום הקמת התשתיות של השכונה, אבל זכינו לתמיכה רבה מהחברה. התשתיות והאלמנטים הבסיסיים כמו מדרכות מדרכות, כבישים ותאורה נמצאים כבר בשטח, ואני מקווה שגם מה שהבטיחו הרשויות יתבצע בהקדם ויפתחו כאן גני ילדים, פארקים ומבני ציבור נוספים".

ראש העיר ראש העין, שלום בן משה: "אנו מקדמים בברכה את התושבים החדשים שבחרו לגור בעיר. זוהי תקופה חשובה בהיסטוריה של ראש העין, שבה עיר בת 42,000 תושבים, תקלוט בתוך פחות מעשור כ-60,000 תושבים נוספים. המנהלת לשכונות החדשות החלה את פעילותה ונמצאת בקשר עם חברות הבנייה ומשרדי הממשלה השונים. במקביל,אנו עומדים בקשר ישיר עם התושבים החדשים וזאת כדי להיערך נכונה ולתת מענה הולם לצרכי התושבים בבניית בתי ספר, גני ילדים ומבני ציבור".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker