המקום שבו תוכלו לקנות דירת 5 חדרים במקסימום 800 אלף שקל

במסגרת המכרז ישווק המינהל קרקע לבניית 337 יחידות דיור מוזלות בעיר, והקרקע תוצע למכירה במחיר קבוע המשקף 80% הנחה לעומת שוויה ■ המדינה אף תסבסד את עבודות הפיתוח

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

רשות מקרקעי ישראל (המינהל לשעבר) ומשרד הבינוי יפרסמו היום את חוברת מכרז מחיר למשתכן בעפולה, שם תשווק המדינה קרקע לבניית 337 יחידות דיור מוזלות. במסגרת המכרז, תוצע הקרקע למכירה במחיר קבוע המשקף 80% הנחה לעומת שוויה, והיזם שיזכה יהיה זה שיציע את מחיר המכירה הנמוך ביותר ללקוח הקצה - זוג או יחיד חסר דירה. בנוסף תסבסד המדינה את עבודות הפיתוח, ואף תעניק לזוגות הרוכשים מענק רכישה בסך 40 אלף שקל.

המחיר המקסימלי שבו ניתן לגשת למכרז הוא 6,700 שקל למ"ר (כולל מע"מ), ומאחר שגודלן של מרבית היחידות המתוכננות הוא של חמישה חדרים ובשטח של 125 מ"ר, המשמעות היא כי מחיר המקסימום לדירה הוא 840 אלף שקל, ובניכוי מענק הרכישה - 800 אלף שקל שיידרשו רוכשי הדירות לשלם עבור הנכס. בכך תושג ההנחה בסך 200 אלף שקל שלה מכוונים במשרד האוצר, שכן שווי השוק של דירה מסוג זה הוא כיום כמיליון שקל. עם זאת, יש לזכור שמחיר הדירות יהיה אף נמוך יותר מהמחיר המקסימלי האפשרי, שכן אם המכרז יצליח והכל ילך כמתוכנן - היזמים יתחרו ביניהם על ההצעה הנמוכה ביותר.

רובע יזרעאל בעפולהצילום: גיל אליהו

המדובר בחוברת המכרז השנייה המתפרסמת במסגרת יוזמת מחיר למשתכן שיזם שר האוצר משה כחלון, לאחר שביום ראשון פורסמה חוברת גם לשיווקן של 1,028 דירות במתחם כורדאני בקרית מוצקין, שם נקבעו מחירי המקסימום לכ-11 אלף שקל למ"ר בנוי. המשמעות היא שלכל היותר יוכלו היזמים למכור דירת 100 מ"ר עבור 1.1 מיליון שקל. גם במקרה זה מדובר בהנחה בשווי של כ-200 אלף שקל ביחס למחיר השוק של דירות מסוג זה - כ-1.3 מיליון שקל.

סך השטח המשווק חולק על ידי משרד הבינוי והרשות ל-22 מתחמי קרקע שונים, בהם זכויות לבניית 22 דירות במתחמים הקטנים ביותר, ועד 94 דירות במתחמים הגדולים ביותר. בעבר פירסם משרד הבינוי כי מטרת החלוקה למתחמים קטנים היא מתן אפשרות גם לחברות ביצוע בסדר גודל קטן להתמודד ולהגדיל את התחרות במכרזים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker