בניינים במקום מחלף: מבשרת ציון תאוחד באמצעות שכונת מגורים

ועדת התשתיות הלאומיות אישרה תוכנית לבניית פרוייקט מגורים, תעסוקה ומסחר - במקום מחלף הראל שצפוי להתבטל במסגרת תוואי כביש 1 החדש

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) אישרה תוכנית הקמת שכונת מגורים ומרכז מסחרי ותחבורתי על שטחו המתפנה של מחלף הראל, הסמוך לירושלים.

על פי התוכנית שקידמה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), המתחם החדש יחבר בין שני חלקיה של מבשרת: "מעוז ציון" בדרום ו"מבשרת ירושלים" בצפון, שהופרדו עד כה על ידי מחלף הראל וכביש 1.

מחלף הראל, כביש מספר 1צילום: מיכל פתאל

מרמ"י נמסר כי בעקבות העבודות לסלילת כביש 1 החדש, צפוי המחלף להתבטל ותוואי הכביש יוסט. על השטח המתפנה יבנו שכונות מגורים, ומרכז מסחרי ותחבורתי עם חניון חנה וסע. החניון יאפשר התחברות ישירה לכביש 1, תוך מתן עדיפות לתחבורה הציבורית. התוכנית מציעה בצידה המזרחי הקמת קומפלקס של 204 דירות עם חזית מסחרית, וכן שטח של 2 דונם למבנים ומוסדות ציבור ו-2.7 דונם שטח ציבורי פתוח.

במסגרת התוכנית יוקם חניון חנה וסע תת-קרקעי עם 1,000 מקומות חנייה שיהיה בחינם, וחניון לשימושים הסחירים ל-500 כלי רכב נוספים. מעל החניון, במפלס הרחוב ייבנו שטחי מסחר בהיקף של כ-6,000 מ"ר, ומעליהם משרדים בשטח כולל של 14,000 מ"ר. לדברי רפי אלמליח, מנהל אגף תכנון ברשות מקרקעי ישראל, "בניית החניון תעודד ותמריץ את תושבי מבשרת והישובים בסביבה וגם נוסעים לירושלים מאזורים נוספים, להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית ובכך להפחית את עומסי התנועה בכניסה לירושלים ובעיר עצמה".

צילום: מיכל פתאל
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker