קבוצת גבאי רכשה מאזורים קרקע בכפר שלם ב-85 מיליון שקל

אם תצליח החברה להגדיל את זכויות הבנייה, היא תבנה פרויקט של 16 בניינים, בהם מגדלים בגובה 25 קומות ובנייה בגובה חמש קומות בנוסף לשטחי מסחר

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

קבוצת גבאי חתמה בשבוע שעבר על עסקה לרכישת קרקע בשכונת כפר שלם שבדרום תל אביב ב–85 מיליון שקל (ללא מע"מ). הקרקע, ששטחה 22 דונם, נמצאת בין הרחובות ששת הימים ומוצא, וידועה בשם חוות יפת, על שם המשפחה שמתגוררת בה. הקרקע מיועדת לבנייה של 268 דירות, כך שהעסקה מגלמת מחיר של כ–317 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור.

קבוצת גבאי תנסה להגדיל את תוכנית הבנייה ל–700 דירות על פי תקנת שבס (המאפשרת להקטין את מספר הדירות מבלי להגדיל את שטחי הבנייה, אלא על חשבון שטח הדירות), ובדרך זו להעלות על מספר הדירות ל–347 (תוספת של 30% למספר הדירות) ובשלב השני להוסיף עוד 350 דירות במסגרת תוכנית תא/500 - תוכנית המתאר של תל אביב.

כפר שלםצילום: אלכס ליבק

אם תצליח החברה להגדיל את זכויות הבנייה, היא תבנה פרויקט של 16 בניינים, בהם מגדלים בגובה 25 קומות ובנייה בגובה חמש קומות בנוסף לשטחי מסחר. גודל הדירות יהיה 3–5 חדרים וכן ייבנו דירות מיוחדות (דירות גג, פנטהאוזים וכדומה). החברה מעריכה את ההכנסות מהפרויקט ב–1.3 מיליארד שקל. אחת הבעיות שמעכבת את פיתוח הקרקע במשך שנים היא סוגיית בעלי הזכויות שגרים באזור - כ-40 משפחות שהחברה מתכוונת לפנות לאחר משא ומתן.

קבוצת גבאי היא חברת נדל"ן משפחתית שמנוהלת על ידי מיה גבאי טובול, אלי גבאי ואורית גבאי טירר ואריק טובול. היא בונה פרויקט נוסף בכפר שלם בתל אביב - שבו 179 דירות ו–1,100 מ"ר שטחי מסחר. כמו כן בונה החברה שני בניינים בצפון הישן בתל אביב. לפני כחצי שנה החברה רכשה את צ.לנדאו, במסגרת הליך הקפאת הליכים, לאחר חברת שצ.לנדאו נקלעה לקשיים כספיים.

את העסקה ליוו עורכי הדין שמוליק לכנר וליאור גולדברג ממשרד נשיץ, ברנדס, אמיר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker