ערר ועתירה מינהלית נגד התוכנית להקמת קניון בלו בת"א

הקניון אמור לקום בצפון תל אביב, בסמוך למחלף גלילות ■ תוכנית קניון בלו כוללת הקמת מרכז מסחרי במגרשים שנמצאים מערבית למבני היוקרה של פרויקט בלו. הקניון המתוכנן אמור להיבנות על שטח של כ–37 דונם

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

ערר ועתירה מינהלית הוגשו באחרונה נגד הוועדה המקומית בעקבות אישור הקמת קניון בלו של קאנטרי על הים, חברה בת של קנדה ישראל. הקניון אמור לקום בצפון תל אביב, בסמוך למחלף גלילות.

תוכנית קניון בלו כוללת הקמת מרכז מסחרי במגרשים שנמצאים מערבית למבני היוקרה של פרויקט בלו. הקניון המתוכנן אמור להיבנות על שטח של כ–37 דונם. על פי התוכנית שנעשתה על ידי האדריכל משה צור, יוסבו השימושים של זכויות הבנייה במקום למסחר ולתעסוקה בשטח עיקרי של כ–44 אלף מ"ר, מהם 30 אלף מ"ר למסחר - והיתר למשרדים, מלונאות מלון דירות ודיור מוגן. בנוסף, יוקמו כ–21 אלף מ"ר שטחי שירות.

ביוני אישרה ועד המשנה לתכנון ולבנייה תל אביב את התוכנית בכמה תנאים. עו"ד נתן מינקוביץ, המייצג 23 שכנים מתנגדים מבניין סמוך לפרויקט, טען כי לוועדה אין סמכות לדון בתוכנית, אך ועדת המשנה דחתה את ההתנגדויות, למעט הטענה שלפיה הופיעה טעות באחד מהתשריטים. במקביל, דחתה הוועדה גם פנייה לקבלת אורכה של 30 ימים להגשת התנגדויות נוספות.

ביולי הגישו השכנים ערר על החלטת ועדת המשנה, וטענו שבתוכנית נפלו פגמים מהותיים, שנועדו להכשיר "הקמת קניון ענק ממדים ועתיר שטחים בחוסר סמכות ובהיעדר שיקול דעת".

מתנגדים נוספים, 80 סוחרים מרמת השרון שמיוצגים על ידי עוה"ד אלימלך קריסטל ועומר קריסטל, הגישו ערר שבו טענו כי הקמת הקניון הרחק ממרכזי הערים מנוגדת למדיניות התכנון הארצית ולתוכנית המתאר המחוזית למחוז תל אביב. ערר זה נדחה על הסף בגין אי־הגשת ההתנגדות בזמן. לאור זאת, עתרו הסוחרים לבית המשפט לעניינים מינהליים, בבקשה לבטל את האישור לתוכנית ולתת להם אורכה להגשת התנגדות לתוכנית.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
רמת אביבצילום: דן קינן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker