ועדת הערר תדון היום בטענות ניגודי העניינים של חוקר תכנית תעש; בקשה לצו ביניים לפסילתו נדחתה

עמותת ריב"ה טוענת כי עמית לוקה בניגודי עניינים, שנעוצים בעבודות שביצעו הוא או משרדו עבור רשות מקרקעי ישראל,שהיא הגורם שיזם את תוכנית תעש

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ארנה לוי, דחתה את עתירת עמותת ריב"ה (ריאה ירוקה בתעש השרון) אליה הצטרפו גורמים נוספים, בהם עיריות הרצליה ורמת השרון לצו ביניים לפסילת החוקר שמינה משרד הפנים לבדיקת תוכנית תעש רמת השרון, זאב עמית. עם זאת ציינה, כי זכותם לעתור בעניין, באם יחשבו, כי ועדת הערר לא פעלה בעניין כראוי. ועדת הערר צפויה לדון היום (ד') ומחר (ה') בנושא.

התוכנית המקורית למתחם בן כ-7,500 דונם, שעליו נמצאים מפעלי תעש, בין הרצליה, רמת השרון והוד השרון, כוללת בנייה של כ-20 אלף יחידות דיור. היא הופקדה ביוני 2012 בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה המשותפת, שהוקמה לצורך טיפול בתוכנית ונתקלה בהתנגדות של כ-600 אנשים וארגונים. לצורך בדיקת ההתנגדויות, מונה עמית כחוקר. הוא הגיש את המלצותיו לוועדה המחוזית, זו אישרה אותן, וכיום הן נדונות בוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה.

הדמיה של תוכנית הבנייה במתחם תעשצילום: מינהל מקרקעי ישראל

עמותת ריב"ה, בראשות עו"ד ישראל כספי, טוענת מזה זמן, כי עמית לוקה בניגודי עניינים, שנעוצים בעבודות שביצעו הוא או משרדו עבור רשות מקרקעי ישראל (רמ"י),שהיא הגורם שיזם את תוכנית תעש. בשבוע שעבר עתרה העמותה לבית המשפט בטענה שוועדת הערר הודיעה כי החלטתה בעניין תינתן רק בסוף הדיונים על התוכנית. בריב"ה ובגופים הנוספים שהצטרפו לעתירה סבורים, לעומת זאת, כי העניין צריך להיפתר לפני הדיונים על התוכנית, שכן אם עמית נגוע בניגודי עניינים, הדו"ח שהוציא בעקבות עבודתו על מתחם תעש ייפסל ממילא.

השופטת לוי ציינה בהחלטתה, כי "ניתן לראות מיד כי מדובר בעתירה מוקדמת, שהרי לא התקבלה עדיין כל החלטה בנושא פסילת החוקר על ידי הוועדה, ודיוני הוועדה בנושא זה בעיצומם. טיעוני הוועדה המחוזית ורמ"י עדיין לא נשמעו ולא מוצתה זכות הטיעון שלהם בפני הוועדה. הבקשה נועדה, למעשה, לסכל את קיומו של הדיון הקבוע למחר (יום רביעי, א"מ) בנושא ניגוד העניינים ולמנוע מהוועדה להגיע להחלטה בנושא. מיצוי ההליך המנהלי וקבלת ההחלטה על ידי הרשות המנהלית הם תנאי סף להגשת עתירה ולא ברור מדוע מבוקש למנוע מהרשות למלא את תפקידה ולהגיע להחלטה".

השופטת ציינה, כי כל טענותיהם של העותרים יישמרו להם, באם יימצא, כי במהלך הדיונים הקרובים של הוועדה, תלונותיהם אינן מקבלות התייחסות ראויה, והם יוכלו לעתור שוב.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker