גלנט: הדירות הראשונות בפסגות אפק בראש העין יאוכלסו עד ספטמבר

אכלוס הדירות לאהתבצע בשל שורה של עיכובים בביצוע עבודות הבנייה והפיתוח באתר

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

כ–400 דירות בשכונת פסגות אפק בראש העין יאוכלסו כבר בתחילת שנת הלימודים הקרובה, ב–1 בספטמבר, ועוד 400 דירות יאוכלסו עד סוף 2015 - כך סוכם היום בישיבה שערכו שר הבינוי יואב גלנט, ראש עיריית ראש העין שלום בן משה, ובכירי משרד הבינוי.

בישיבה נקבעו זמני יעד חדשים להוצאת טופסי אכלוס למאות דירות מתוך 15 אלף הדירות שאמורות להיבנות בשכונה בשנים הקרובות, לאחר שורה של עיכובים בביצוע עבודות הבנייה והפיתוח באתר, בהן סלילת כבישים ומדרכות וחיבור המבנים לתשתיות מים וחשמל.

העיכובים הביאו לכך שאף שבניית הדירות הראשונות בשכונה הושלמה באפריל, לא ניתן היה לאכלסן. ביוני, בעקבות ביקורת ציבורית ותקשורתית על תפקודו הלקוי של משרד הבינוי האחראי על עבודות הפיתוח במקום, הודיע גלנט כי יפעל אישית לזירוז השלמת העבודות במקום.

במהלך הישיבה אתמול אמר גלנט: "היתה כאן בעיה של ניהול שלא התחילה היום. אנחנו כאן כדי לתקן את המצב. אסור לנו לקבל מצב שבו המדינה היא האחראית לאיחורים ולעוול שנגרם לתושבים. אני מצפה שקצב התיקונים המהיר יימשך לכל אורך הדרך עד לאכלוס מלא של יחידות הדיור".

על פי לוח הזמנים שנקבע, באוגוסט תתאפשר הוצאת טופסי אכלוס (טופסי 4) לפרויקטים שבנו בשכונה החברות גיא ודורון לוי וקירת, ועמותות הבנייה פסגת אפק, נופי אפק וקדמת אפק. לפרויקט נוסף של חברת דונה יוצאו טופסי אכלוס ב-1 בספטמבר. בסך הכל מדובר ב-385 דירות שיאוכלסו בתקופה זו. בהמשך השנה צפוי להתאפשר אכלוסם של 400 דירות נוספות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ממשרד הבינוי נמסר: "לאחר שהובאה לידיעתו של שר הבינוי רשימת ליקויים המעכבים פיתוח תשתיות בראש העין, ערך השר כמה ביקורות בשטח והורה לבצע בדיקה מיידית במשרד הבינוי לפתרון הסוגיה. כמו כן, הנחה השר לקיים פעולה מואצת לתיקון הליקויים לרווחת התושבים בראש העין ולקיים דיון יחד עם ראש העיר כדי ללמוד את הסוגיה לעומק ולמצוא פתרון".

גיא לוי, מנכ"ל ובעלים חברת גיא ודורון לוי, מסר: "מאז שנכנס גלנט לתפקיד, התקיימו פגישות מקצועיות בין שר הבינוי ומנכ"ל משרדו החדש לבין היזמים הבונים בשכונת פסגות אפק, ובעקבות כך בוצעה מהפכה בשטח".

שכונת פסגות בראש העיןצילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker