שדולת הדיור: נגן על דיירי הדיור הציבורי מהגליה

בכנס ראשון של השדולה בכנסת קראו חבריה לחוקק חוק שיבטיח כי מאגר הדיור הציבורי לא ייפגע כתוצאה מפרויקטים של התחדשות עירונית שיוזמת "עמידר" ■ ח"כ חנין: "נאבק בסכנות הטמונות לדיור הציבורי"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"לא להגליה, לא להרעה בתנאים ולא לתוספת תשלום" - אלו שלושת המסרים המרכזיים להם קראה שדולת הדיור בכנסת, שקיימה אתמול (יום ב') כנס בנושא פרוייקטים של התחדשות עירונית במתחמים בהם ריבוי של דירות דיור ציבורי. בימים אלו מקדמת חברת "עמידר" פרויקטים מסוג זה במספר מתחמים.

במהלך הכנס הציגו חברי השדולה רשימת המלצות לפיה בכל מקרה של פרויקט התחדשות שיוקם במתחם של דיור ציבורי, ייקבע מנגנון של המרה, על פיו במקום דירות דיור ציבורי שיהרסו, יוקמו דירות דיור ציבורי אחרות. כך, בשום אופן לא יפחת מספרן הכולל של הדירות כתוצאה מהליכי ההתחדשות.

דב חניןצילום: אמיל סלמן

בכנס השתתפו חברי שדולת הדיור בכנסת: דב חנין (הרשימה המשותפת), אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו), אלי כהן (כולנו), אילן גילאון (מרצ), איציק שמולי, סתיו שפיר, ועמר בר-לב (המחנה הציוני) וכן פעילי פורום הדיור הציבורי ודיירי דיור ציבורי.

לדברי ח"כ חנין, "התחדשות עירונית היא מהלך חיוני וחשוב, אבל אסור שהיא תהווה פלטפורמה להכחדה של הדיור הציבורי. אסור שתוכניות פינוי בינוי תהרוסנה דירות של דיור ציבורי ותחליף אותן בדירות יוקרה לשכבות מבוססות. ההתחדשות העירונית שאנחנו מעוניינים לראות צריכה להוביל לא רק להגדלה של מספר הדירות בכלל, אלא קודם כל להגדלה במספר הדירות בדיור הציבורי ובטח לא להפחתתו".

הוא הסיף כי "השטן נמצא כאן בפרטים הקטנים, ובכוונתנו להיאבק באופן נחרץ בסכנות הטמונות לדיור הציבורי במהלכים המתוכננים ולדאוג שהם יעשו תוך הבטחת זכויות הדיירים הקיימים. העקרונות הם ברורים: אין הגליה אין הרעה בתנאים ואין עלייה במחיר שיצטרכו לשלם".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ח"כ אלי כהן שמונה אתמול לראשות הוועדה להתחדשות עירונית אמר כי "במסגרת הוועדה נקדם הצעת חוק ספציפית לשמירה על זכויות הדיירים במסגרת פינוי בינוי והתחדשות עירונית. הדיירים ימשיכו לגור בדיור החדש. נדאג גם שלא תהיה עלייה במחיר ולא תהיה עלייה במחירי האחזקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker