בעל דירה שפוצלה לשש יחידות נתבע ב-340 אלף שקל

לטענת שכניו של בעל הדירה, פיצולה גרם להם לנזילות חמורות ■ עוד לפני הגשת התביעה דרש משרד המשפטים מבעל הדירה לאחד אותה

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי

בני זוג בפתח תקוה הגישו תביעה נגד שכן, שפיצל את הדירה שלו, שנמצאת מעליהם, לשש יחידות ובכך גרם להם לנזילות שהפכו את הדירה לבלתי ראויה למגורים. התביעה, בסכום של כ-340 אלף שקל, הוגשה לאחר שהמפקחת על רישום המקרקעין במשרד המשפטים הורתה למפצל להסיר את הפיצולים ולהשיב את הדירה לקדמותה.

שרה חיו ואברהם מזרחי, שגרים ברחוב אורלוב בפתח תקוה הגישו תביעה, באמצעות עו"ד מוטי דזנה, נגד בעל הדירה בקומה שמעליהם עם דרישה לפצות אותם ב-338 אלף שקל בשל נזילות מים שחדרו לדירה שלהם במשך שמונה שנים בעקבות פיצולה לשש יחידות. התביעה הוגשה לבית משפט השלום בראשון לציון.

במסגרת התביעה סיפרו בני הזוג כי חלוקת הדירה לשש יחידות, כשבכל יחידה הותקנו נקודות מים למטבחון, מקלחת ושירותים, הובילה לנזילות בלתי פוסקות בדירתם שנמצאת מתחת לדירה המפוצלת.

תביעות מהסוג הזה מטופלות בשתי ערכאות: לשכת המפקחת על המקרקעין ובית המשפט, שבו עדיין מתנהלת תביעת הנזיקין והפיצויים. במסגרת ההליך אצל המפקחת על המקרקעין, טלי להב, הגיעו הצדדים לפסק דין מוסכם שבמסגרתו התחייב בעל הדירה לאמץ חוות דעת של מומחה הנזילות שמואל רוזן, שבדק את נזקי הרטיבות ולתקן אותם בתוך שבועיים על פי ההנחיות של המומחה. במארס 2014 קיבלה המפקחת הודעה שהתיקונים הנדרשים בוצעו. ואולם חודש לאחר מכן הודיעו התובעים כי הנזילות חזרו.

המפקחת ביקרה בדירה ובפסק דין שהגישה בדצמבר 2014 כתבה כי היא ניזוקה קשות מנזילת מים מתמשכת עד כדי כך שנחשפו יסודות התקרה עד לתשתית, קירות הבית מנופחים ומלאים טחב, טיח התקרה מתפורר ודלתות החדרים עוותו. "נוכחתי כי הדירה מהווה סכנה בטיחותית וספק רב אם היא ראויה למגורים", כתבה המפקחת.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

המפקחת הורתה להחזיר את הדירה למצב הקודם ולשלם הוצאות משפט בסכום של 17.5 אלף שקל וכ-5,500 שקל עבור שכר המומחה שבדק את הדירה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker