תוכנית הרובע המיוחד באשדוד: 2,108 דירות, קמפוס אקדמאי וקניון

בנייני המגורים יהיו בעלי אופי יוקרתי ויכללו לובי בשטח 100 מ"ר לפחות, מחסנים, חדר עגלות ואופניים וחדר כושר ■ 20% מהדירות יהיו בגודל של 4-3 חדרים ובשטח עיקרי של 75 מ"ר

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

הוועדה המחוזית דרום החליטה להפקיד את התוכנית לרובע האחרון באשדוד – ברובע המיוחד. במסגרת התוכנית ייבנו 2,108 יחידות, מתוכן 900 יחידות יהיו מיועדות למעונות סטודנטים, מרכז מסחרי, מבני ציבור וקמפוס אקדמאי.

הרובע המיוחד נמצא בכניסה הדרומית לעיר, מדרום לדרך מנחם בגין ורחוב אלטלנה וממערב לשדרות משה סנה. התוכנית מתפרשת על פני שטח של 722 דונם שנמצא בבעלות של מדינת ישראל, עיריית אשדוד וחברת יחיאל אבו. את התוכנית תכנן אדריכל שמואל רוה ממשרד פינצי, רוה ולונדון.

התכנון של הרובע המיוחד החל לפני כחמש שנים ולפי כחודשיים הוועדה המחוזית החליטה להפקיד את התוכנית בתנאים, ביניהם תיקון התוכנית לפי הערות של משרד התחבורה, משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה.

אשדודצילום: אילן אסייג

השכונה החדשה מיועדת למגוון של שימושים ביניהם בנייני מגורים החל מחמש קומות ועד למגדלים בני 24 קומות ובסכך הכל 2,108 יחידות דיור. לצד המגורים ייבנה קניון בשטח של כ-19 אלף מ"ר (עיקרי), קמפוס אקדמאי שיכלול גם 900 יחידות מגורים למעונות ומוסדות ציבור.

בנייני המגורים יהיו בעלי אופי יוקרתי ויכללו לובי בשטח 100 מ"ר לפחות, מחסנים, חדר עגלות ואופניים וחדר כושר. כל בניין שבו מעל 25 יח"ד יחויב בהקמת מועדון דיירים בשטח של 50 מ"ר לפחות. כל בניין שבו מעל 36 יח"ד יחויב בניהול על ידי חברת ניהול ואחזקה. שטח הדירות יהיה 140 מ"ר בממוצע (לא כולל מרפסות) – משמע דירות המיועדות לאוכלוסיה בעלת אמצעים, אך 20% מהדירות יהיו דירות בגודל של 4-3 חדרים ובשטח עיקרי של 75 מ"ר (לא כולל מרפסות). בחלק מבנייני המגורים יהיה עירוב שימושים, כאשר בקומת הקרקע יהיו חנויות, מעליהן 3-4 קומות מגורים מדורגות ומעליהן מגדל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מוסדות הציבור המתוכננים בשכונה הם: מוסד להשכלה גבוהה הכולל מבני הנהלה, מרכז ספורט ומעונות, בתי כנסת, מרכז קהילתי, גני ילדם ובתי ספר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker