איך הסביר תושב חוץ שרכש 5 דירות להשכרה העלמת הכנסות ולמה רוכשי דירות להשקעה צריכים לדאוג?

תושב חוץ נעצר והודה כי לא דיווח על הכנסותיו מהשכרת דירות בישראל, שנאמדות ב-150 אלף שקל בשנה ■ בימים הקרובים צפויים מעצרים נוספים

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

תושב חוץ, שרכש בשנים האחרונות 5 דירות, נעצר בחשד להעלמת הכנסות משכר דירה בסכום של 1.5 מיליון שקל. האיש הודה כי לא דיווח על הכנסותיו מהשכרת דירות בישראל, שנאמדות ב-150 אלף שקל בשנה. בית משפט השלום בתל אביב שיחרר את החשוד בערבות עצמית של חצי מיליון שקל ובערבות של צד שלישי של 400 אלף שקל והפקדת ערבות בנשאית של 200 אלף שקל ודרכונו הופקד ברשות המסים.

מבקשת רשות המסים למעצר האיש עלה, כי בשנה האחרונה, כחלק מפעילות מחלקת המודיעין במס הכנסה להרחיב את רשת הנישומים, נשלחו יותר מ-100 אלף מכתבים לאזרחים ובהם דרישה לדווח על הכנסות בישראל. מכתבים אלו נשלחו לאנשים, שאין להם תיקים ברשות המסים. אולם בהתאם להצלבות מידע וסימנים מחשידים אחרים שבוצעו, עולה כי על פניו אמור להיות להם תיק ברשות. כחלק מפעולות אכיפת הדיווח, צפויים בשלב ראשון להיחקר בימים הקרובים עשרות אזרחים מכל רחבי הארץ שקיבלו את דרישות הדיווח ולא הגישו דו"חות וצפויים מעצרים נוספים.

קניתם דירה להשקעה? רשות המסים בעקבותיכםצילום: מוטי מילרוד

בבקשה למעצר שהוגשה ע"י חקירות מס הכנסה תל אביב, נמסר כי נשלחה דרישה להגשת הדיווח, שהסימן המחשיד שלו היה ריבוי נכסים. בנוסף, נשלחה תזכורת, אך האיש לא הגיש דו"חות ולא פתח תיק. ייתכן שהשתלשלות עלילות הנדל"ן שלו יכולה להסביר מדוע לא מילא את הטופס: בין 2002 ל-2006 הוא רכש 5 דירות, מהן 4 מושכרות והחמישית משמשת למגוריו כשהוא מבקר בישראל. כמו כן, רכש ב-2009 דירה נוספת, שאותה מכר ב-2011 וב-2014 רכש שתי דירות נוספות בהרצליה. כל זאת, ללא דיווח על הכנסותיו משכר דירה.

משנשאל לסיבת חוסר הדיווח שלו, ענה: "אני לא גר פה ונתתי לעו"ד לטפל בזה ומההבנה שלי, מה שהייתי צריך לשלם שילמתי". משנשאלה שוב, מהיכן ההבנה הזו, ענה: "אני לא גר בארץ, לא אמרו לי שום דבר אחר".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker