דפני ליף ולשכת השמאים מציגים: ייעוץ ללא תשלום לשוכרי הדירות

על פי התוכנית, ניתן יהיה לקבל ייעוץ, בין היתר, לקראת חידוש חוזים, פינוי הדירה והחלפת שוכרים

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

ועד שוכרי הדירות של ישראל ושמאי מקרקעין חברי לשכת השמאים יפעילו חם קו במסגרתו יעניקו שמאים ייעוץ וסיוע לשוכרי הדירות, ללא תשלום. מדובר בשיתוף פעולה בין דפני ליף, ממייסדות ועד שוכרי הדירות של ישראל, לבין יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, בעקבות עליית מחירי השכירות בשנים האחרונות, המלווה לא פעם בדרישות מוגזמות ואף לא חוקיות מצד המשכירים.

על פי דנוס, עד כה הסכימו כ-60 שמאים חברי הלשכה להתנדב לטובת המיזם. דפני ליף מסרה כי על פי התוכנית, שוכרי דירות, שיהיו מעוניינים בייעוץ שמאי לקראת חידוש חוזים, פינוי, החלפת שוכרים וכל נושא אחר, יעבירו את פניותיהם לוועד הארצי של שוכרי הדירות, שם יקשרו אותם, לאחר בדיקה, עם אחד מהשמאים המתנדבים.

"העלאת מחירי השכירות בשנים האחרונות הביאה לפריצת המחאה החברתית בקיץ 2011 ומאז ועד היום הייתה בכותרות, כשפתרון מעשי לבעייה טרם יושם. ההצהרות ששמענו לאחרונה על קידומו של 'חוק שכירות הוגנת' היוו טריגר לדרישות העלאה נוספות מצד משכירי הדיור – רובן תלושות מהמציאות ואינן קשורות למצב הכלכלי השורר בארץ", אומר דנוס. "ממציאות זו נולד הקשר בין הלשכה לבין הוועד הארצי של שוכרי הדירות בראשותה של אחת ממובילות המחאה, דפני ליף. שוכרי הדירות ברובם חסרים את הכלים הבסיסיים לניהול משא ומתן מול דרישות המשכירים שלעתים נראות חריגות ואף מקוממות. שיחה קצרה וקבלת מספר טיפים למשא ומתן משמאי מקרקעין, יכולים לסייע רבות, ומי מאיתנו לא מעוניין לסייע לאנשים הצעירים, חיילים, סטודנטים וילדינו ממש, בהתמודדות הזו".

דפני ליף בהפגנת מחאה נגד הגזירות הכלכליותצילום: עופר וקנין

ליף, ממייסדות ועד שוכרי הדירות אמרה כי: "שני מליון שוכרי דירות יושבים ומחכים להסדרת נושא השכירות וכשאין הסדרה חקיקתית יש מקום ליוזמה אזרחית. הקו החם שהקמנו בשותפות עם לשכת שמאי המקרקעין, בהובלתו של מר אוהד דנוס, הוא כלי שמטרתו לתת מידע לשוכרים ברחבי הארץ ולשפר את עמדת המשא ומתן שלהם מול בעלי הבתים".

ליצירת קשר עם קו החם ניתן לפנות דרך הפייסבוק של ועד שוכרי הדירות של ישראל

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

כמו כן אפשר לפנות דרך המייל היעודי: vaadrenthotline.org.il

או לאתר של הוועד: rentisrael.org.il

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker