קנו את המגרש להקמת מגדל יום לפני הגדלת מס הרכישה - וחסכו עשרות מיליוני שקלים

קבוצת רכישה מימשה אתמול את האופציה על המגרש לבניית המגדל ה-11 והאחרון בשכונת פארק צמרת בתל אביב לפי שווי של 270 מיליון שקל. במקום יוקם מגדל בן 47 קומות וכ-200 דירות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת רכישה בניהול קנדה ישראל וב.ס.ר נדל"ן, מימשה ביום שלישי - יום לפני עליית מס הרכישה על רכישת דירות להשקעה - אופציה שבה החזיקה לרכישת מגרש לבניית מגדל דירות בשכונת המגדלים "פארק צמרת" בצפון תל אביב. את המגרש, ששטחו מעט גדול יותר מ-4 דונמים, רכשה הקבוצה ממספר רוכשים פרטיים לפי שווי של 270 מיליון שקל. המגרש ממוקם בדרום-מזרח מתחם פארק צמרת, כאשר המגדל שייבנה בו צפוי להיות ה-11 במספר, והאחרון שייבנה בשכונה.

על פי התוכניות התקפות לשטח, צפוי המגדל להיות בן 47 קומות וכ-190 דירות. עם זאת, בתקופה הקרובה מתכוונים הרוכשים לבקש הקלה שתאפשר הגדלת מספר היחידות ל-228 דירות. בקשה להיתר בנייה ראשון צפויה להיות מוגשת לעיריית תל אביב בתקופה הקרובה.

מתחם פארק צמרת בתל אביבצילום: דודו בכר

על אף שלרשות קבוצת הרכישה עמד עוד לא מעט זמן שבו היתה יכולה להחליט על מימוש האופציה, באו החלטות הממשלה האחרונות בתחום מיסוי המקרקעין והאיצו את התהליך. זאת משום שעל פי כללי המיסוי החלים על קבוצות רכישה, נדרשים חבריהן לשלם מסים על הדירות הנבנות על ידם, כאילו רכשו דירות מוכנות מקבלן, כאשר מועד חתימתו של החוזה לרכישת הקרקע נחשב כמועד שבו בוצעה עסקת רכישת הדירה, והמיסוי נקבע לפיו.

מסיבה זו, החליטה קבוצת הרכישה, שחבריה עתידים להחזיק בדירות ששווין המינימלי יעמוד על 5-4.5 מיליון שקל, ושווי המפוארות שבהן צפוי להגיע לעשרות מיליוני שקלים, למהר ולבצע את העסקה בטרם המועד שבו נקבעה עליית המס שנקבע. המשמעות היא שבמצטבר, חסכה הקבוצה עשרות מיליוני שקלים של תשלום מס.

בעוד שעל פי שיעורי המס שנגבו עד השבוע, מס הרכישה שנדרש משקיע לשלם בעת רכישת דירה בשווי 5 מיליון שקל עמד על כ-305 אלף שקל (על פי משרדות שונות בגובה של 5% עד 8%), בעקבות השינוי שנכנס לתוקף השבוע זינק גובה המס שעל המשקיע לשלם בכ-100 אלף שקל לכ-405 אלף שקל. חישוב המס המצטבר שאמור היה להיות משולם עבור 190 דירות שכאלה עומד על 19 מיליון שקל ועבור 228 דירות, על קרוב ל-23 מיליון שקל. אולם, זהו שוויין של הדירות הזולות יותר במגדל, בעוד שבדירות היקרות יותר צפויים להירשם פערי מיסוי גדולים יותר בעקבות השינוי. בכל מקרה, מדובר בסכום מצטבר של כמה עשרות מיליוני שקלים שהצליחו הרוכשים לחסוך בשל הקדמת העסקה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

את קנדה ישראל וב.ס.ר נדל"ן ייצגו בעסקה עורכי הדין ארי וקסלר, דקלה בצלאל וספיר אליהו ממשרד ברקמן, וקסלר, בלום ושות', ועו"ד רועי מקוב ממשרד הרמן, מקוב ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker