צעדי המיסוי בנדל"ן יועברו הערב לכנסת לקריאה ראשונה

ח"כים מהאופוזיציה קוןראים ליו"ר ועדת הכספים לקיים דיון מיוחד בהעלאת מס הרכישה על דירות להשקעה בטענה כי שוכרי הדירות יספגו את ההעלאה

צבי זרחיה

מליאת הכנסת תתבקש הערב לאשר את צעדי המיסוי בנדל"ן שעליהן החליטה הממשלה כמו העלאת מס הרכישה על דירות להשקעה ל-8%-10%. לאחר אישורה של הצעת החוק בקריאה הראשונה היא תועבר לוועדת הכספים לצורך הכנתה הדחופה להצבעה בקריאה השנייה והשלישית.

הסיבה: הוראת השעה בדבר מסוי מוגבר על דירות להשקעה תפוג ב-20 ביוני 2015. בקואליציה מתכוונים לסיים את החקיקה עד לסוף החודש.

ובתוך כך, מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) החתים עוד 5 ח"כים מהאופוזיציה בוועדה הקוראים ליו"ר ח"כ משה גפני לקיים דיון מיוחד של בהעלאת מס הרכישה לרוכשי דירות להשקעה. המדובר בח"כים: מיקי רוזנטל,מיכל בירן, מנואל טרכטנברג, יוסי יונה (המחנה הציוני), ומיקי לוי (יש עתיד).

במכתב מציינים הח"כים כי "רבים מגורמי המקצוע ובהם כלכלנים מובילים במשק סבורים כי העלאת מס הרכישה על דירות להשקעה עלולה להתגלגל לפתחם של שוכרי הדירות ולייקר את מחירי השכירות. לפיכך, על ועדת הכספים לקיים דיון דחוף בו שר האוצר ובכירי משרדי יציגו את המתווה בפני הח"כים לרבות נתונים כמו בכמה דירות מדובר, חוות דעת של השמאי הממשלתי, הערכות כלכליות ומקצועיות באשר להשלכות הצפויות ואופן מימוש ההצעה".

עוד ציינו כי "חובתנו לוודא ולפקח בטרם תובא הצעת החוק להצבעה כי שההצעה הממשלתית שנועדה למטרה ראויה לא תגרור בסופו של דבר העלאת מחירי השכירות".

שר האוצר משה כחלוןצילום: טלי מאייר
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker