כחלון יביא לקבינט הדיור הצעה להגדלת מס הרכישה על משקיעים ל-8%-10%

זאת כחלק מחבילת צעדים להגדלת ההיצע ולריסון הביקוש, בעיקר מצד משקיעים, בשוק הדיור ■ עוד בחבילה: מכירת דירות ירושה בפטור ממס שבח תוגבל לשנתיים מיום קבלת הדירה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

קבינט הדיור שיתכנס ביום שני הבא (22.6), צפוי לדון במספר הצעות החלטה מתחום המיסוי, שעיקר מטרתם להרחיב היצע הדירות הזמינות מצד אחד, ומצד שני להגביל הביקושים לדירות מצד רוכשי דירות להשקעה.

מס הרכישה על דירות להשקעה, ששיעורו כיום נע בין 5% ל-10% בהתאם לשווי הדירה, צפוי לעמוד על פי הצעת המחליטים המתגבשת על 8% או 10%. זאת, כאשר כל הדירות שבעבר מוסו ב-5% עד 7% מס רכישה, ימוסו מעתה ב-8% מס, והדירות שמוסו ב-8% עד 10%, ימוסו ב-10%.

כמו כן, תצומצם "תקופת ההמתנה" המותרת למשפרי דיור מ-24 חודשים, זמן ההמתנה המקסימלי המותר כיום בין רכישת דירה שנייה למכירת הדירה הראשונה, ל-12 חודשים בלבד, וזאת על מנת לעודד את משפרי הדיור לשחרר במהירות רבה יותר את דירותיהם הישנות לשוק.

עוד צפוי הקבינט לדון בהצעה לצמצם את תקופת הפטור ממס שבח עבור מוכרי דירות ירושה. כיום, מקבלי דירה יחידה בירושה זכאים למכור אותה בפטור ממס שבח ללא קשר למספר הדירות שברשותם וללא הגבלת זמן. על פי ההצעה, תקופת הפטור ממס שבח על דירה יחידה שהתקבלה בירושה תוגבל ל-24 חודשים מיום קבלת הדירה, או שנתיים מיום כניסת החוק לתוקף.

בהודעה שהוציא משרד האוצר בנושא נכתב כי "מאז כניסתו לתפקיד קיים שר האוצר עשרות פגישות בנושא הדיור ובמהלך השבוע האחרון התקיימו שתי פגישות מסכמות אצל ראש הממשלה, בנימין נתניהו".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שר האוצר משה כחלון אמר: "היום אנחנו לוקחים אחריות ומציגים רפורמה ממשלתית חסרת תקדים, וביחד עם זאת שקולה ומאוזנת שתטפל גם בצד ההיצע וגם בצד הביקוש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "שר האוצר ואני התחייבנו לאזרחי ישראל לעשות הכל בכדי להוריד את מחירי הדיור. אנחנו הולכים לטפל בשלושת אמצעי הייצור - הקרקע, כח האדם וההון. אם נטפל בשלושת הדברים הללו - נוכל להשיג תוצאה. אנחנו רוצים להעביר את זה במהירות בממשלה ובכנסת. יש כאן בהחלט דרך חדשה, נועזת ולדעתי גם זו שתצליח".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker