דירה חדשה, בבניין ממול קרסה מרפסת. קניתם?

פרשת המרפסת שקרסה בחדרה: גינדי השקעות מציעה לדיירים למכור עבורם את הדירה ■ הדיירים: "עדיין לא גובש פתרון שיאפשר לנו להמשיך בחיינו"

רז סמולסקי

חברת גינדי השקעות הציעה לדיירים שרכשו דירה בפרויקט בחדרה שבו קרסה המרפסת לפני כשנה וחצי שתי חלופות כדי לסיים את הסכסוך המשפטי: לקבל את הדירות ולנהל מו"מ לגבי תשלום נוסף שיסיים את המחלוקות או למכור עבורם את הדירות שלהם במחיר שלא יפחת ממחיר הרכישה.

נציגי גינדי השקעות נפגשו בשבוע שעבר עם דיירים שרכשו דירה בפרויקט פארק חדרה של החברה. בפרויקט נבנו שני בניינים: באחד מהם, שלא היה מאוכלס עדיין, קרסה מרפסת לפני כשנה וחצי. בניין נוסף, שהיה מאוכלס ובו לא קרסה מרפסת, הוכרז גם הוא כבניין מוסכן והדיירים שגרו בו פונו לבתי מלון ובהמשך קיבלו מהחברה סכום חודשי עבור מגורים חלופיים במקום הדירה שלהם.

עם דיירי הבניין הראשון, שבו קרסה המרפסת, הגיעה גינדי השקעות להסכם פשרה עם פיצוי, הבניין חוזק והדירות ימסרו לדיירים. עם דיירי הבניין השני, החברה לא הצליחה להגיע לפשרה ועניינם נמצא בדיונים בבית משפט. הדיירים תבעו את החברה ודרשו לבטל את חוזי המכר ולהשיב אליהם את כספי הדירה.

הבניין של גינדי בחדרה
צילום: נמרוד גליקמן

בשבוע שעבר נפגשו נציגים של חברת גינדי השקעות עם הדיירים בבניין השני כדי להגיע לפשרה שתחסוך את ההידיינות בבית משפט. לאחר הפגישה שלח אורי לוי, מנכ"ל משותף בחברת גינדי השקעות, מכתב דיירים עם שתי חלופות לפשרה. הראשונה היא שהדיירים יקבלו את הדירות שלהם ותשלום נוסף שיסיים את כל המחלוקות בין הדיירים לחברה.

החלופה השנייה היא שהדיירים יעניקו לחברה ייפוי כוח לפעול למכירת הדירות תמורת מחיר שלא יפחת מהמחיר שבו הם רכשו אותן מגינדי השקעות. לאחר מכירת הדירה, יוכלו הדיירים לדרוש פיצוי בבית המשפט ובנוסף האחריות לדירה מול הקונים החדשים לא תוטל על הדיירים אלא על גינדי השקעות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הדיירים מסרו בתגובה: "ישנם מגעים ראשונים למציאת פתרון כולל אך טרם גובש פיתרון שיאפשר לדיירים להמשיך בחייהם. אנו מצפים מחברת גינדי השקעות לקחת אחריות אמיתית ומלאה ולסיים את הפרשה העצובה הזו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker