המתחם הגבוה במדינה אושר להפקדה: קרן הקריה יכלול מגדלים של 80-45 קומות

הפרויקט ימוקם על שטח המחנה הצבאי הפועל במפגש הרחובות דרך בגין ושדרות שאול המלך בתל אביב

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה להפקיד את התכנית עם המגדלים הגבוהים במדינה – תוכנית קרן הקריה בתל אביב. השטח של המתחם אינו גדול במיוחד – 38 דונם – ואולם יוקמו עליו שני מגדלי מגורים של 45 קומות ושני מגדלי תעסוקה, האחד בן 50 קומות והשני, הגבוה במדינה, יתנשא לגובה של 80 קומות. הפרוייקט מתוכנן על ידי יצחק חלפון ואלן אהרונוף, א.י. אדריכלות ובינוי ערים.

מדובר בתכנית שהיא יוזמה משותפת של רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב, על השטח הצבאי שפועל כיום במבנים ישנים בקצה המזרחי של שדרות שאול המלך, במפגש עם דרך בגין. המתחם הוא המתחם השני אותו יפנה משרד הביטחון באזור צפון הקריה.

פרויקט קרן הקריה. הדמיה: ויו פוינט

בהתאם לתכנית המתאר המחוזית ותכנית המתאר העירונית המופקדת, מתוכנן האזור לכשיתפנה משימושיו הצבאיים, להיות אזור מרכז עסקים מטרופוליני בשימוש מעורב לתעסוקה, מסחר ומגורים בבינוי מאסיבי. שני מגדלי התעסוקה הגבוהים מתוכננים להיבנות בקרן הרחובות, ואילו המגדלים הנמוכים יותר, בני ה-45 קומות, יכללו לא פחות מ- 750 יחידות דיור מהן 20% דירות קטנות, וזאת בהתאם להחלטת הוועדה המקומית תל אביב. מתחת לפרויקט יוקם מרכז מסחרי.

מתכננת מרחב עסקי תל אביב ברשות מקרקעי ישראל, גילי טסלר, אמרה כי: "בהיבט האורבני יש לתכנית זו חשיבות רבה שכן היא מוגשת במסגרת שינוי גבולות וקרקעות המחנה לשימושים עירוניים מיטביים ומתאימים יותר לעיר תל אביב-יפו. כמו כן היא נושאת באחת מהמטלות הציבוריות החשובות לעיר – שיקוע הקו הירוק בציר אבן גבירול. על פי הסכם אשר נחתם בין אגף התקציבים עיריית תל אביב-יפו ורשות מקרקעי ישראל תכנית זו ועוד תכניות תהוונה בין השאר מקור תקציבי לשיקוע הקו ההולך ומתוכנן בציר אבן גבירול".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker