רוביק דנילוביץ': "לתת 100 אלף שקל לכל זוג צעיר שיעבור לבאר שבע ולנגב"

ראש העיר באר שבע מסביר שבאמצעות תמהיל של דירות בינוניות וגדולות, הרחבת התעסוקה, הוספת משרות עם שכר גבוה ושיפור התחבורה בין באר שבע למרכז ניתן להפוך את באר שבע למטרופולין אלטרנטיבי

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

באר שבע היא עיר למודת ניסיון מר בכל הקשור להכתבת תכנון ובנייה מלמעלה. "בראשית שנות ה-2000 ניתנו מענקים לרוכשי דירות בבאר שבע ובנגב - דבר מבורך כלשעצמו, אבל זה לווה בהצפה של אלפי יחידות דיור בפרק זמן קצר מאוד. קבלנים התרסקו, רוכשי דירות קיבלו דירות לא מוכנות והכל מכיוון שרשויות המדינה פעלו לבד ולא נועצו בעירייה", מספר ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', בראיון למוסף הנדל"ן של TheMarker.

באותו גידול פתאומי של תכנון ובנייה בעיר לפני 15 שנים, נבנו שכונת רמות הצפון־מזרחית ושכונת נוה זאב הדרומית. "רמות, שהיא השכונה היוקרתית של באר שבע, נבנתה כך שבמקום שבתי הספר, תחנות טיפת חלב, המתנ"ס והפארקים הציבוריים יחכו לתושבים, שיווקו לאנשים רק דירות, מבלי לפתח אפילו את המדרכות בשכונה", מספר דנילוביץ'. "זאת היתה טעות דרמטית לבנות אך ורק דירות, מבלי להבין את החשיבות והמשמעות המכרעת למעטפת ולשירותים העוטפים, שהם המשמעות האמיתית של איכות החיים".

נקודה נוספת וחשובה מבחינת דנילוביץ' היא "נוסחת הדירות הקטנות", שהיא אחת מאבני היסוד של התכנון הממשלתי. בעוד שבממשלה טוענים כי אחד המפתחות החשובים להוזלת דירות הוא הקמת דירות קטנות, דנילוביץ' סבור כי "באר שבע לא דומה לתל אביב, ומה שמפריע בתל אביב לא מפריע בחיפה. לכל אחד יש את המאפיינים שלו. ייתכן שבתל אביב יגידו שאצלם חסרות דירות בגודל של 2-3 חדרים, אבל אצלנו חסרות דירות גדולות, שימשכו אליהן תושבים. כשבתחילת שנות ה-2000 'הפציצו' את העיר בדירות 3 חדרים, זה הביא לכאן את המשקיעים, שרכשו דירות שיתאימו לסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון ולרופאים בבית החולים סורוקה. אנחנו צריכים דירות אטרקטיביות לזוגות צעירים - ודירות גדולות מספיק".

שכונת רמות בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

ואכן, דנילוביץ' מספר כי אחרי תקופה מסוימת של התכתשויות בינו לבין משרדי הממשלה - ובמיוחד רשות מקרקעי ישראל (רמ"י, לשעבר מינהל מקרקעי ישראל), משרד הבינוי בתקופתו של השר לשעבר אריאל אטיאס ומינהל התכנון  יושרו ההדורים. "הודעתי גם לרשות וגם לאטיאס שלכל שיווק שיעשו בבאר שבע ולא ייוועצו בנו - אתנגד. נגמרה הפטרונות והבעלות של המינהל בבאר שבע", אומר דנילוביץ'. "אנחנו ניזום ונחליט לאן העיר צריכה להתפתח וללכת. לאחר שראו שאנחנו עקשנים, הבינו שללא שיתוף פעולה בהובלת הרשות המקומית זה לא יקרה, וכיום הם מבינים שכל שיווק עובר תחת המסננת של העירייה".

תנאי ראשון של דנילוביץ' לכל תכנון בעיר הוא שלא מקימים שכונה לפני שחושבים על כל התשתיות הציבוריות שיש להקצות לה. "הם רואים רק אינסטנט. יש משבר דיור? אז הם אומרים 'בואו נשווק מהר ונבנה עוד יחידות דיור', ולא מעניין אותם שום דבר אחר. רמות ונוה זאב התחילו לא טוב, מכיוון שרק שיווקו ושיווקו. בסופו של דבר, אנשים רוכשים את הדירות האלה, וכשיש בעיות הם באים אלינו, ראשי הרשויות, ושואלים בצדק 'היכן גני הילדים, היכן טיפות חלב, היכן בתי הספר?' לכן, כל תכנון של שכונה חדשה חייב לכלול עוגנים שיהיו בה - חינוך, תרבות, תשתיות, פארקים ציבוריים. אם בונים משהו חדש, חייבים להיות במקום שירותים תומכים ברמה הגבוהה ביותר".

שכונת רמות בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"באר שבע צריכה להפוך למטרופולין אלטרנטיבי"

בבאר שבע, ששטחה המוניציפלי גדול במיוחד, דנילוביץ' סבור כי יש לשים דגש על בנייה של יחידות דיור בתמהיל מגוון. "תמהיל הדירות צריך לאפשר אצלנו שכונות של בתים צמודי־קרקע, כדי שבאר שבע תהיה מפתה ואטרקטיבית, ויהיה לה תמהיל שמורכב מדירות לזוגות צעירים, מגדלי יוקרה וגם בתים צמודי־קרקע", הוא אומר.

ואולם דנילוביץ' חושב הרבה יותר קדימה. "הצעירים כיום לא מתפשרים, והם לא יסתפקו רק בדירות זולות, כי זה הרבה מעבר לדיור. הצעירים כיום רוצים את אזורי הביקוש, כי הם מסתכלים על תעסוקה, תחבורה, תרבות פנאי והרבה דברים מעבר לזה. לכן, שכונות עם דירות זולות ועם שירותים קהילתיים טובים - לא מספיקות", הוא אומר. ומכאן, החזון שהוא מבקש לרתום אליו את הממשלה - מיצוב באר שבע כמטרופולין אלטרנטיבי לתל אביב, בכל הקשור למגורים, לתעסוקה ולתרבות.

רכבת ישראל. ההפסד הצטמצם
רכבת ישראל. ההפסד הצטמצםצילום: אליהו הרשקוביץ

"יש כיום הזדמנות פנטסטית להגשים את התוכנית הזאת, כי בהשקעה נכונה של המדינה, נוסף על שירותים תומכים וגם תשתיות תומכות לכל העיר - כמו תחבורה טובה, תעסוקה שמבטיחה שכר גבוה, פארקים עירוניים, הזדמנויות נוספות להשכלה גבוהה ולחינוך  נוכל ליצור כאן את המטרופולין האלטרנטיבי", אומר דנילוביץ'.

כחלק מתוכניתו, קורא ראש העיר באר שבע להחזיר לכמה שנים את המענקים שניתנו בעבר לזוגות צעירים שרכשו דירות בפריפריה. "שהמדינה תתן 100 אלף שקל מענק לרכישת דירה לכל זוג שיעבור לגור בבאר שבע ובנגב", אומר דנילוביץ'. "עם תמריץ כזה, נוסף על המשך השקעה בתחבורה זמינה, זולה ויעילה, שתבטל את בעיית המרחקים, יצירת משרות ברמת שכר גבוהה והקמת מוסדות חינוך, בריאות ותרבות ברמה גבוהה  כל אלה יכולים להביא למהפך בתפישה. זאת ההזדמנות לנתב אנשים צעירים אל הנגב והגליל, ואם יחזירו לפרק זמן מוגבל את המענקים, אין לי ספק שעשרות אלפי אנשים יעברו לאזורים האלה, כי יהיו להם דיור בר־השגה, איכות חיים ותעסוקה טובה, ולא יהיה יוקר מחיה".

"בחזון שלי, אני רואה את מדינת ישראל הולכת עמנו יד ביד ובונה את המטרופולין האלטרנטיבי, האטרקטיבי ובר־ההשגה", הוא אומר. "לעומת זאת, תוכניות שונות להגדלה מטורפת והצפה של אזורי הביקוש בעשרות ואולי גם במאות אלפי יחידות דיור תפגע באופן אנוש ביכולת לאכלס את הנגב והגליל. זה יהפוך את גוש דן לגוש בטון עמוס, פקוק, ללא איכות חיים, שיפגע בתושביו שלו וגם בתושבי הפריפריה, שתישאר ריקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker