שותף של ענבל אור תובע אותה: "מסכלת את הפרויקט ברחוב בוגרשוב בתל אביב"

סער ואור רכשו ב-2006 בניין ברחוב בוגרשוב 50 בתל אביב תמורת 240 אלף דולר. כעת הוא תובע אותה בטענה שלא עמדה בהתחייבויות

רז סמולסקי

ברוך סער, הבעלים של חברת לופוס השקעות, רכש עם ענבל אור בניין ברחוב בוגרשוב בתל אביב ועתה תובע אותה בטענה שהיא "חומקת מלקיים את ההתחייבויות שלה ומסכלת את הפרויקט".

סער ואור רכשו ב-2006 בניין ברחוב בוגרשוב 50 בתל אביב תמורת 240 אלף דולר, כאשר חלקו של סער היה 80% ושל אור 20%. זהו הפרויקט השלישי שבו שתפו השניים פעולה, אחרי הפרויקטים ברחוב שינקין 80 בתל אביב וז'בוטינסקי 74 ברמת גן. במסגרת ההסכם בין השותפים, הוחלט כי אור תהיה אחראית על השיווק של הפרויקט וניהול ההקמה שלו עד להשלמתו ובתמורה תוכל לקנות חלק מהפרויקט במחיר מוזל, וברוך יטפל בצדדים התכנוניים של הבניין.

סער הגיש תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עורך הדין פז יצחקי-וינברג כדי לפרק את השותפות. בתביעה הוא טען כי לאחר שרכשו את הבניין החלה אור להתחמק מההתחייבויות שלה ולכן ברוך נאלץ לבדו ועל חשבונות לשאת בהוצאות הטיפול כמו הארכת הסכם החכירה מול רשות מקרקעי ישראל, טיפול במס שבח ומס רכישה, כולל הגשת עררים ודיונים בוועדה המחוזית ותשלום שכר טרחה לעורכי דין וטיפול בהיטלי ההשבחה מול עיריית תל אביב.

ענבל אורצילום: אייל טואג

עוד טוען סער כי התנהלה בוררות מול עיריית תל אביב לגבי היטל ההשבחה ואור, שמחזיקה ב-20% מהפרויקט, נמנעה מלשלם את שכר הטרחה של הבוררת ובכך סיכלה את הרישום בטאבו של הבניין על שמם. כתוצאה מכך, גם לא נמסרה החלטה של שמאית מכריעה ולא שולם היטל השבחה לעירייה בסכום של 900 אלף שקל.

לפי התביעה, הרגע שבו אור התחמקה מתשלום חלקה בהיטל ההשבחה היה השלב שבו הפכה אור "למסכלת אקטיבית של הפרויקט ולמעשה בניצול ציני סיכלה ועודנה מסכלת את הפרויקט תוך קיפוח של סער שמחזיק ב-80%".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

סער טוען כי לאחר התחמקותה של אור מהתשלום, הוא פעל כדי לפרק את השותפות והגיע עם אור להסכמה כי היא תמכור לו את הפרויקט במחיר עלות – 162 אלף שקל. לפי התביעה, טיוטות חוזה הועברו בין הצדדים אך בפגישה שנועדה לשם חתימה על ההסכם באה אור בדרישה חדשה – שסער ישלם את כל הוצאות הטיפול בנכס, לרבות מס שבח, דרישה קיצונית ובלתי סבירה לדעתו. בשלב הבא, פנה ברוך לבית המשפט בדרישה לפרק את השותפות או לאכוף את ההסכם למכירת חלקה של אור בפרויקט.

ענבל אור מסרה בתגובה: "אור סיטי נדלן מבקשת להדגיש כי מדובר בקרקע שנרכשה בשותפות עם התובע וכי לא סוכם על הקמת פרויקט. נציין כי מבלי להתייחס לגוף הטענות שעולות בכתב התביעה, מדובר בתובע סדרתי שכל תביעותיו נדחו אחת לאחת על ידי בית המשפט לגבי אותו הנכס ובהן הוחלט גם לחייבו בהוצאות בית המשפט".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker