רומן אברמוביץ' רכש את מלון ורסנו בנווה צדק תמורת כ-100 מיליון שקל

איש העסקים היהודי-רוסי, שחיפש בעבר נכס בשכונה, צפוי להפוך את המבנה לבית מגוריו ■ אברמוביץ' מחזיק בנכסי נדל"ן ברחבי העולם ■ הידועים שבהם: בית בשטח 30 אלף מ"ר בלונדון שהורכב מרכישה של תשע דירות, וחווה באספן קולרדו בארצות הברית

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

איש העסקים היהודי-רוסי, רומן אברמוביץ' רכש נכס ראשון בישראל - את מלון ורסנו בין הרחובות שבזי ועין יעקב בשכונת נווה צדק היוקרתית בדרום תל אביב. אברמוביץ' מבקר בארץ לעיתים תכופות ובעבר חיפש לרכוש בית בשכונה.

מלון ורסנו נמצא על מגרש בשטח 1.5 דונם ומגרש חנייה נוסף שעליו יש זכויות בנייה נוספות שלא נוצלו עדיין. ורסנו הוא מלון בוטיק יוקרתי בבעלות האחים גיא וירון ורסנו (ירון הוא בעלה של השחקנית גל גדות ואף הם מתגוררים בנוה צדק). הוא נפתח בתחילת 2011 אבל עתה יש סיכוי שבעליו החדשים יהרוס אותו כדי להופכו לבית מגוריו.

זו אינה הפעם הראשונה שאברמוביץ' מתעניין ברכישת נכס בשכונת נווה צדק. בשנת 2007 הוא ניהל באמצעות המתווכים אורן כף ואייל קמיר משא ומתן לרכישת בית שלוש ברחוב שלוש 32 תמורת 30 מיליון דולר. בעליו של הבית הוא מריוס נכט, שעשה את הונו בחברת צ'ק פוינט. נכט עצמו רכש את הנכס מדניאל ורסנו, אביהם של גיא וירון ורסנו ב-2006 תמורת 16 מיליון שקל. דניאל ורנסו רכש את בית שלוש ב-2001 תמורת 4 מיליון דולר בלבד.

אברמוביץ' עשה את הונו עם נפילת מסך הברזל, כאשר קנה מניות במחיר זול של חברות התעשייה הממשלתיות לפני שהופרטו. בין היתר, הוא מחזיק במניות של חברת הנפט סיבנפט ושל חברת האלומיניום רוסאל. ב-2005 הוא מכר 75% ממניותיו בסיבנפט תמורת כ-13.1 מיליארד דולר. ב-2003 הוא רכש את קבוצת הכדורגל האנגלית צ'לסי.

אברומוביץ' מחזיק בנכסי מקרקעין ברחבי העולם, הידועים שבהם הם בית בשטח 30 אלף מ"ר בלונדון, שהורכב מרכישה של תשע דירות, וחווה באספן דולרדו בארצות הברית.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
מלון ורסנו
מלון ורסנוצילום: אייל טואג
מלון ורסנוצילום: אייל טואג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker