מהנדס העיר רמת גן לשעבר התפטר מתפקידו כדירקטור בחברה של ענבל אור

על מינויו של חיים כהן נמתחה ביקורת ציבורית רבה, וזאת לאור פעילותה הרבה של אור בעיר רמת גן, בתקופת כהונתו כמהנדס העיר

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

חברת אינוונטק , שבשליטת ענבל אור, הודיעה כי חיים כהן מהנדס עיריית רמת גן לשעבר, מסר על התפטרותו מתפקיד דירקטור בחברה הציבורית בשל נסיבות אישיות.

צילום: אייל טואג

מחברת אינוונטק נמסר בהמשך להודעת התפטרותו כי "אנו מצרים על כך אך מכבדים את החלטתו ומאחלים לו הצלחה בהמשך דרכו המקצועית שנסללה במשך שנים רבות".

על מינויו של כהן נמתחה ביקורת ציבורית רבה, וזאת לאור פעילותה הרבה של אור בעיר רמת גן, בתקופת כהונתו של כהן כמהנדס העיר. עם מינויו לתפקיד הודיעה החברה כי: "מינויו של חיים כהן לחברה הציבורית אינוונטק, שבשליטת ענבל אור, מבוסס על רקע ניסיונו המקצועי העשיר בפרויקטים של התחדשות עירונית בפרט ובכלל. החברה משוכנעת שמר חיים כהן יתרום תרומה משמעותית לפעולת הדירקטוריון מניסיונו בתחום של התחדשות עירונית, תחום עיסוקה המוגדר של החברה".

ואולם ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, הגיב כי "גם אם החוק מתיר זאת, אם יש לענבל אור פרויקטים ברמת גן, זו התנהלות לא ראויה. מהרגע שהתחלף מהנדס העיר, מדיניות 'בנה כפי יכולתך' השתנתה, ואם מישהו חושב שהמינוי יעזור בקידום פרויקטים הוא טועה".

זאת בהתייחס להגדלת זכויות הבנייה, שנתן בזמנו כהן לפרוייקט "מגדל הטייסים" של אור. בחברה הגיבו כי אמנם כהן נתן את הזכויות, ואולם בעקבות ערר שהוגש לוועדה המחוזית, גיבתה זו האחרונה את מעשיו.

החברה הודיעה על מינוי עידו רוזן כמשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של החברה. מינויו אושר בדירקטוריון במהלך חול המועד. רוזן כיהן כסמנכ"ל כספים של חברת אהבה- מעבדות ים המלח וכן כמנכ"ל אלעד קנדה אינק, בבעלותו של יצחק תשובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ