תושבי חוץ תובעים את אזורים ב-2.2 מיליון שקל על ליקויים במגדלי נאמן

בני הזוג חייט רכשו באוגוסט 2010 דירת 5 חדרים במגדלי נאמן תמורת כ-4.5 מיליון שקל ■ לפי כתב התביעה, בנוסף לאיחור במסירת הדירה, יש בדירה ליקויים רבים ■ אזורים טוענת כי עניין האיחור במסירת הדירה הוסדר בהסכם פשרה ב-2012

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

שונטל וחיים חייט, תושבי חוץ מצרפת, תבעו בתחילת השנה את חברת אזורים בסכום של 2.2 מיליון שקל בגין איחור במסירת הדירה שקנו בפרויקט מגדלי נאמן בצפון תל אביב, וליקויי בנייה שלא תוקנו. אזורים טוענת בתגובה כי מדובר בניסיון סחיטה, שכן הפיצויים עבור האיחור שולמו, הליקויים תוקנו והתובעים ביצעו שיפוץ בדירה עם קבלן שגורם לנזקים.

בני הזוג חייט רכשו באוגוסט 2010 דירת חמישה חדרים במגדלי נאמן עם מרפסת בשטח של 144 מ"ר תמורת כ-4.5 מיליון שקל. לפי התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד אבי וינריב, יש בדירה ליקויים רבים, בהם בעיות חשמל, ריכוז מים במרפסת שנובעים מתכנון לקוי ורטיבות במוקדים רבים בדירה.

בנוסף טוענים בני הזוג כי קיבלו את הדירה בנובמבר 2012, באיחור של עשרה חודשים מהמועד שהובטח בחוזה, וכי כשקיבלו אותה היא לא היתה גמורה, לא תאמה את המפרט הטכני ולא היתה ראויה למגורים. לדבריהם, הועברה הבטחה שהליקויים יטופלו בתוך שבועיים, אך אלה לא תוקנו מעולם.

מגדלי נאמן בצפון תל אביב צילום: דן קינן

הפיצויים הנתבעים כוללים אובדן דמי שכירות בגובה 318 אלף שקל, עלות תיקונים בסכום של כ-694 אלף שקל, פיצוי בגין איחור במסירת הדירה של 206.7 אלף שקל, הוצאות של עוגמת נפש, חוות דעת של מומחים, הוצאות טיפול בסכום של 209 אלף שקל ופיצוי בגין ירידת ערך בסכום של 785.4 אלף שקל.

לפי כתב ההגנה שהגישה אזורים, באמצעות משרד עוה"ד פישר, בכר, חן, היא טוענת כי עניין האיחור במסירת הדירה הוסדר בהסכם פשרה ב-2012 שבו שילמה החברה 70.5 אלף שקל בתמורה לוויתור על כל דרישה או תביעה בכל הקשור למועד מסירת הדירה. בחברה טוענים כי הסכם זה הוסתר מבית המשפט מכיוון שבני הזוג חייט יודעים שגילוי שלו ימנע מהם לקבל פיצוי נוסף.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

אזורים טוענת כי בני הזוג גם הסתירו בתביעה את השיפוץ שהם ערכו בעצמם בדירה עם קבלן פרטי וחיצוני, ולבקשת הרוכשים היא דחתה חלק מהתיקונים עד לאחר השלמת העבודות של הקבלן. עבודות אלה, לטענת אזורים, היו הסיבה האמיתית שבגינה לא הושכרה הדירה, ובנוסף לעיכוב נגרמו לדירה נזקים נוספים מעבר לתיקונים שצוינו בפרוטוקול המסירה של הדירה.

לעניין הליקויים, טוענת אזורים, כי הרוכשים מינו אדריכלית מטעמם לצורך ליווי הליך מסירת הדירה, והיא הגיעה בספטמבר 2009 לפגישה בדירה עם מנהל הפרויקט - שבה נקבע כי הדירה מוכנה למסירה למעט כמה תיקונים מינוריים.

אזורים טוענת כי המהנדס שבדק את הדירה מטעם בני הזוג הגיש שתי חוות דעת, האחת באוגוסט 2013 - שהעריכה את עלות התיקונים ב–60 אלף שקל; והשנייה בדצמבר 2013 שקבעה סכום של 455 אלף שקל, ו–59 אלף שקל נוספים בגין הוצאות בלתי צפויות. חוות דעת של אזורים העריכה את עלות התיקונים בדירה ב-3,450 שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker