מאיחוד אגפים ועד לאמירת אמת

חלק מעליות המחירים, במיוחד אלה מהתקופה האחרונה, הן תוצר של הבטחות סרק ממשלתיות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הטיפול בתחום הדיור בישראל מפוזר כיום בין כמה משרדי ממשלה, והמשרד בעל ההשפעה הקטנה ביותר מהם הוא דווקא זה שלכאורה ממונה על התחום - משרד הבינוי. חלק ניכר מהיוקרה שהמשרד צבר בשנים האחרונות, לאחר שנים ארוכות שבהן נחשב למשרד משני, הושג כשהועברה תחת אחריותו רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). זה לא היה כך תמיד, ואין כורח שזה יהיה גם בממשלה החדשה.

המשרדים המשפיעים ביותר על תחום הדיור הם האוצר והפנים. הראשון לא רק עוסק בתקצוב התוכניות, אלא יוזם תוכניות, שהמוכרת שבהן היתה מע"מ 0% של יאיר לפיד. משרד הפנים אחראי על תחום התכנון - ברשותו מינהל התכנון הלאומי, והוא אחראי גם על ועדות התכנון והבנייה ועל קידום החוקים בתחום.

בנייה בחריש צילום: רמי שלוש

לאור זאת, אם המדינה מעוניינת לפתור את בעיית הדיור, היא חייבת לאחד את השורות תחת משרד אחד, וזו המשימה העיקרית שתוטל על שר האוצר הנכנס, שצפוי להיות משה כחלון. המוקשים רבים, אבל כרגיל בנדל"ן, החסמים נמצאים בממשלה, ולכן מחויבת התערבות עמוקה של ראש הממשלה ביישום המהלך.

משימה שנייה היא צבירת מידע על התחום. למרות ריבוי המחקרים והניירות בתחום, הרבה מאוד נתונים חסרים. כך, למשל, גם המסכימים עם התזה שיש בעיות היצע בישראל, לא בדקו את המגזרים השונים בחברה הישראלית - כמו הערבים, החרדים או תושבי הפריפריה. במקרים רבים, הבנייה המתוכננת במסגרת היוזמות של הממשלה הקודמת תבוצע במקומות שבהם אין מחסור בדירות. טיפול כולל בבעיה, בצורה של בנייה מסיבית של דירות, לא תקלע לבעיה האמיתית, שמחייבת פתרונות המותאמים לכל מגזר חברתי.

משימה שלישית היא שלילת הצעדים שננקטו בעבר. אין דבר קל לפוליטיקאי מאשר להצהיר על סבסוד דירות למעטים - על חשבון הכלל. זה, פחות או יותר, מה שנעשה בחוק מע"מ 0% שנפסל ובתוכנית מחיר מטרה המקרטעת. ראשית, הוכח שגם יישום רעיונות כאלה אינו פשוט; שנית - אין מדובר אפילו באקמול, אלא בזריקת תקציבים או תקבולים ממשלתיים על תוכניות ללא שום היגיון עומק.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

משימה רביעית היא טיפול בחסם העיקרי בנדל"ן הישראלי, והוא תשתיות. שיפוץ כביש 1 נעשה, כנראה, בעקבות התובנה של חברי כנסת וממשלה, שהנסיעות מתל אביב לירושלים ולהפך גוזלות חלק ניכר מיום העבודה. כך גם כביש 2, כביש 4, כביש 5, ואפילו כביש 6. הרכבת במתכונתה הנוכחית והתחבורה הציבורית הפנים עירונית אינן מספקות חלופות הולמות לנסיעה ברכב הפרטי. בכל אלה יש לטפל.

משימה חמישית - קידום דחוף של חוק שכירות הוגנת. כחלון אמנם כלל את החוק במצע שלו, אך יש צורך לאשר את החוק, כדי להוריד מיידית חלק מלחץ הביקוש לרכישת דירות. ככלל, צריך לשקוד על שינוי גישה בקרב האוכלוסייה, כדי שייקחו בחשבון שאין חובה לרכוש דירות, ושניתן גם לשכור.

ומשימה אחרונה - לא להשלות את הציבור. חלק מעליות המחירים, במיוחד אלה מהתקופה האחרונה, הן תוצר של הבטחות סרק ממשלתיות. מוטב לומר לציבור את האמת, גם אם היא אינה פופולרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker