תדהר ואקרו זכו במכרז לבניית 140 דירות במתחם שוק העלייה בת"א

תנאי המכרז של העירייה: שני מבנים בני 7 קומות ייבנו ויימכרו בשוק החופשי, ובניין נוסף בן 12 קומות וכ-70 דירות יימסר לעירייה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

קבוצת תדהר ואקרן נדל"ן, זכו במכרז שפרסמה עיריית תל אביב לבניית פרוייקט מגורים בשטח שוק העלייה, ויקימו שלושה בניינים, שאחד מהם יישאר בבעלות העירייה וייועד לדיור בר השגה.

על פי תנאי המכרז, יקימו החברו שני בנייני מגורים בני 7 קומות כל אחד, מעל קומת קרקע מסחרית., ובהם בין 67 ל-77 יחידות דיור. השטח הכולל למגורים נקבע על 6,900 מ"ר עיקרי, והשטח כולל למסחר - 600 מ"ר עיקרי בקומות הקרקע.

כמו כן, במסגרת המכרז, יקימו קבוצת תדהר ואקרו נדל"ן, בניין נוסף בן 12 קומות עבור עיריית תל אביב - שיכלול כ- 70 יח"ד בשטח ממוצע של כ- 80 מ"ר, מעל קומת קרקע מסחרית. הדירות בבניין זה צפויות להיות מושכרות במתכונת של דיור להשכרה.

נוסף על כך יוקם מפלס חניה עליון שיכיל כ- 260 חניות לכלל הציבור וכן מפלסי חניה תת קרקעיים בהם ימוקמו החניות לטובת המגורים והמסחר. מתכנן הפרויקט הוא האדריכל אבנר ישר.

את המכרז פרסמהעיריית תל אביב בנובמבר האחרון, כשנה לאחר שביטלה תוצאותיו של מכרז קודם במקום, בגין הצעות נמוכות מדי שהתקבלו עבור הקרקע מהיזמים שניגשו, בהם לוינשטיין וחנן מור. הפעם, על מנת להגדיל סיכויי הצלחת המכרז, ביטלה העירייה את חיובו של היזם בניהול פרוייקט ההשכרה בעצמו במשך 10 שנים, וקבעה כי מבנה הדיור להשכרה ימסר לידיה לניהול עצמי.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שוק העליה ההיסטורי נפתח בסוף שנות ה-30 של המאה שעברה ביוזמת עיריית תל אביב, בין השכונות פלורנטין ונווה שאנן, ותוכנן בהתאם לסגנון האדריכלות הבינלאומי. במרוצת השנים הפך השוק מקמעונאי לסיטונאי, ולבסוף בשנת 1981 סגר את שעריו. מאז במשך מספר עשורים פשטה עזובה במקום, שהפך אף למוקד של בעיות תברואה. בשנת 2012 הרסה העירייה את מרבית שטחי השוק, והותחרה רק צלע אח המיועדת לשימור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker