קניתם? |

דירות 60 מ"ר במרכז מודיעין ב-670 אלף שקל

מתוך 1,200 הדירות, ישווקו כ-700 דירות לפי "מחיר מטרה" ■ תנאי המכרזים הסופיים טרם פורסמו

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בימים אלו נפתחים המכרזים לשיווק הקרקע במרכז העיר (מע"ר) החדש במודיעין, במסגרתו ייבנו לאורך שדרות החשמונאים במרכז העיר שטחי מגורים, מסחר ומשרדים. בסך הכל מתוכננים להיבנות במתחם כ-1,400 דירות – מהן 200 דירות דיור מוגן, וכן שטחי מסחר בהיקף של 40 אלף מ"ר, ושטחי משרדים בהיקף של 60 אלף מ"ר. מחר (ג') תקיים עיריית מודיעין-מכבים-רעות יחד עם משרד הבינוי ורשות מקרקעי ישראל כנס קבלנים לרגל פתיחת מכרזי שיווק הקרקע במרכז העיר (המע"ר) החדש.

מתוך 1,200 הדירות, ישווקו כ-700 דירות לאורך שדרות החשמונאים, הציר המרכזי של העיר, לפי מתכונת "מחיר מטרה". דירות אלה ייבנו בעשרה בניינים בני 10 קומות, ובעוד שני בניינים בני 8 קומות.

הדמיה של המרכזצילום: עיריית מודיעין-מכבים-רעות

בהתאם לתנאי המכרז, מחירן של כ-530 מהדירות במתחם זה ייקבע על ידי המשינה, על פי ערך מ"ר מוזל שזו קובעת - בגובה של 20% מתחת לשוויו בשוק, כפי שהוערך על ידי השמאי הממשלתי הראשי. מתנאי המכרז שפירסמה רשות מקרקעי ישראל בימים האחרונים, עולה כי במכרז המע"ר במודיעין נקבע שווי המ"ר הבנוי המוזל על 11,200 שקל למ"ר. לשם המחשה - מחירה של דירת 4 חדרים מוזלת בת 100 מ"ר במתחם החדש יעמוד על 1.12 מיליון שקל, או קצת יותר מכך – אם נביא בחשבון שטחי מרפסת, מחסן וחניה הנכללים גם הם חלקית בחישוב.

ואולם, על מנת להתאים את אזור מרכז העיר הן לצעירים, נקבע כי 60% מהדירות המתוכננות בו ייבנו כדירות קטנות, של שלוש חדרים ומטה. על פי תמהיל הדירות יוצא הדופן שתוכנן לשכונה, תהיינה 30% מכלל יחידות הדיור בנות שני חדרים, ו-30% נוספים בנות שלושה חדרים. כך יוצא שעל פי החישוב המופחת למ"ר, עלות דירה 3 חדרים בשטח של נניח 75 מ"ר, צפויה לעמוד על כ-850 אלף שקל, ואילו דירת שני חדרים בשטח 60 מ"ר תעלה לפי חישוב זה כ-670 אלף שקל לרוכש.

ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבסצילום: תומר אפלבאום

יש לציין כי על אף שהפרטים הכלליים הנוגעים למתחמים שעתידים להיות משווקים באמצעות מכרזי מחיר המטרה, כגון מספר יחידות, סך השטח הבנוי וכאמור הערך שנקבע למ"ר בנוי- פורסמו באתר רשות מקרקעי ישראל, הרי שחוברות המכרז המכילות את כלל המידע הדרוש ליזמים על מנת לכלכל את צעדיהם, עודן מבוששות לצאת, וזאת בדיוק חודש לאחר הכרזת משרד הבינוי ורשות מקרקעי ישראל על "פרסום" מכרזי מחיר מטרה – ב-31 בדצמבר. ככל הנראה העובדה שמדובר במכרזי מחיר המטרה הראשונים, שמטבעם כוללים תנאים והתניות רבות, מביאה לעיכוב האמור. המשמעות היא כי באי הכנס עדיין לא יזכו למלוא המידע באשר למתחמים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

במתחם נוסף, אשר עתיד להימכר לפי תנאי השוק, ייבנו ארבעה מתחמי מגורים לאורך שדרה מרכזית, ובהם 420 דירות בסך הכל וכן חזית מסחרית במפלס הקרקע הפונה לשדרה, בה ייעשה פיתוח סביבתי שיכלול שבילי הליכה ואופניים, קיוסקים ודוכני מזון, מתקני משחק, מזרקות וספסלים. כמו כן מייעדת התוכנית שטח לשם הקמת מכללה כאשר בצמוד לה מתוכנן גם מתחם עבור מעונות סטודנטים, בהיקף של 100 יח"ד. לבסוף כוללת התוכנית גם מתחם מלונאות קטן, בהיקף של 100 יחידות מלונאיות.

לדברי ראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס, הצפיפות שנקבעה למרכז העיר – כ-13 יחידות לדונם - היא הגבוהה בעיר (הממוצע בעיר עומד על כ-9 יח"ד לדונם, נ"ב) וזאת על מנת לעודד רמת עירוניות גבוהה. עוד לדבריו בימים אלו מנהלת העירייה מגעים עם מספר מוסדות אקדמאיים על מנת שיעתיקו את משכנן למתחם החדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker