תוקם ועדה משותפת למדינה וקק"ל לניהול החזרת קרקעות הקרן לניהולה העצמי

כך צפויה להחליט מועצת מקרקעי ישראל בישיבתה הקרובה ■ בין תפקידי הוועדה: הכנת שינויי חקיקה, גיבוש הסכמות על עתיד הטבות המס של קק"ל ומיפוי קרקעות הקרן

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בעקבות הודעת קק"ל למדינה כי אין בכוונתה לחדש את הסכם "האמנה", וכי בחודש יולי הקרוב היא צפויה להתחיל לנהל באופן עצמאי את קרקעותיה, הודיע מנכ"ל משרד הבינוי שלמה בן אליהו לחברי מועצת מקרקעי ישראל כי בכוונתו להביא לאישור המועצה החלטה על הקמת ועדה משותפת לניהול מהלך ההיפרדות מהקרן, שבה ייקחו חלק נציגים ממשרדי הממשלה הרלוונטיים וכן מקק"ל.

הודעתו של בן אליהו באה לאחר מספר פגישות עבודה שקיימו במהלך השבועיים האחרונים בכירי קק"ל עם בכירי משרד הבינוי.

כפי שפורסם, לפני כשבועיים שלחה הנהלת קק"ל מכתב לראש הממשלה ובו הודיע לו כי אין בכוונת הקרן לחדש את האמנה, לפיה מנוהלות קרקעותיה – 2.5 מיליון דונם המהווים 12% משטח המדינה – על ידי רשות מקרקעי ישראל, וכי החל מ-28 ביולי, מועד פקיעת האמנה, היא צפויה להתחיל בניהול עצמי של מקרקעיה.

במהלך השנתיים האחרונות עסקה קק"ל בעבודת מטה לגיבוש תוכנית ההתנתקות מהמדינה, ובימים האחרונים פורסמו ב-TheMarker עיקריו של מערך ניהול הקרקעות החדש, שיתבסס במידה רבה על פעילות במיקור חוץ.

"הליך של הפרדת ניהול הקרקעות בין קק"ל לרמ"י הינו הליך מורכב, ולפיכך יוכל להתקיים רק כאשר הצדדים משתפים פעולה ביניהם", כתב בן אליהו לחברי המועצה, שבה נכון להיום חברים גם נציגי קק"ל. "שיתוף הפעולה הכרחי לא רק עקב התחייבות המדינה באמנה, אלא מאחר ואי שיתוף פעולה יביא לפגיעה בפעילותם של שני הצדדים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

במכתבו המליץ בן אליהו על הקמת ועדה משותפת שתעסוק במספר נושאים, בהם מיפוי הקרקעות, הכנת תיקוני חקיקה הנדרשים למספר חוקים לשם ההיפרדות, בהם חוק יסוד מקרקעי ישראל, וגיבוש הסכמות באשר לעתידן של הטבות המיסוי שמהן ניהנת קק"ל כיום. "הליך זה מורכב וידרוש מהמדינה ומהמועצה היערכות מראש כבר בימים הקרובים מאחר ומועד ההיפרדות קרוב מאד", סיכם.

חנוכת פרויקט ואדי עתיר, בתחילת השנהצילום: אליהו הרשקוביץ

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker