אפריקה ישראל הגיעה להסדר עם שותפים לקרקע במתחם סומייל בת"א - והליך מכירתה בוטל

ביטול ההליך המשפטי יאפשר לחברה לקדם, יחד עם שותפיה למגרש ברחוב אבן גבירול 
שבמרכז תל אביב, תוכנית להקמת מגדל בן 40 קומות ו–250 דירות במתחם

רז סמולסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אפריקה ישראל הודיעה אתמול (ג') לבורסה כי בית משפט השלום בתל אביב החליט לבטל את הליך פירוק השיתוף וכינוס הנכסים של מגרש במתחם סומייל בתל אביב, שבו לחברה יש זכויות בנייה. ביטול ההליך יאפשר לחברה לקדם, עם שותפיה למגרש, תוכנית להקמת מגדל בן 40 קומות ו–250 דירות.

מדובר במגרש שבמתחם סומייל ברחוב אבן גבירול בתל אביב, בין הרחובות ארלוזורוב לז'בוטינסקי. שטח המגרש כ–11 דונם וניתן לבנות עליו מגדל בן 40 קומות ו–250 יחידות דיור עם שטחי מסחר בהיקף של כ–5,000 מ"ר. בסוף 2007 רכשה אפריקה ישראל את זכויותיה במגרש מחברות רמ־נח, מגדלי סומייל ואפרירם תמורת כ–110 מיליון שקל.

מתחם סומייל בתל אביבצילום: דודו בכר

במאי 2014 הורתה שופטת בית המשפט, כרמלה האפט, למנות את עו"ד יגאל דורון לכונס נכסים של המגרש, לצורך מכירת המגרש בסומייל כחלק מהליך פירוק שיתוף של בעלי הזכויות בחלקה. למגרש יש כמה בעלים שהעיקרי שבהם הוא קג"מ (קרן הגימלאים המרכזית של עובדי ההסתדרות), בעלי קרקע פרטיים שמאוגדים בחברה בשם החברה לנאמנות סומייל, ואפריקה ישראל.

ככל הנראה, השותפים הרבים על המגרש ומחלוקות שנוצרו ביניהם, מנעו את קידום הפרויקט, מה שהביא אותם למסקנה, שאין אפשרות אחרת זולת פירוק השיתוף. מדובר בהליך חוקי, שלפיו ממנה בית המשפט כונס למגרש, וזה מציע אותו למכירה. המועד האחרון להציג הצעות היה ב–8 בדצמבר, ואולם בעלי הזכויות במגרש שינו את דעתם, והחליטו בסופו של דבר לנסות לגשר על הפערים והגישו לבית המשפט בקשה להפסיק את הליך פירוק השיתוף, בקשה שאושרה אתמול.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker