באיחור של חודשיים וחצי - מונתה 
יו"ר לוועדת הערר של מחוז המרכז

עו"ד שרון מונטיפיורי מונתה לתפקיד לאחר הפנייה החריפה לנתניהו וארדן בדרישה למנות יו"רים חדשים לוועדות 
במחוזות ת"א והמרכז, אך המינוי היחיד אינו פתרון לבעיה. משרד הפנים: היא תשמש כמ"מ יו"ר הוועדות בשאר המחוזות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

ראש הממשלה וממלא מקום שר המשפטים, בנימין נתניהו,יחד עם שר הפנים, גלעד ארדן, מינו את עו"ד שרון מונטיפיורי ליושבת ראש ועדת ערר לתכנון ולבנייה של מחוז מרכז במשרד הפנים - כך הודיע אתמול משרד הפנים.

המינוי בוצע כחודשיים וחצי לאחר שיושבת הראש הקודמת של הוועדה, עו"ד מיכל גלקין־גולן, סיימה את תפקידה, ומאז היתה פעילות הוועדה מושבתת. עם זאת, עדיין לא ידוע מתי צפויה מונטיפיורי להתחיל בתפקידה בפועל.

שרון מונטיפיורי גילןצילום: דן חיימוביץ'

ממשרד הפנים נמסר כי המינוי בוצע בהמשך להמלצת ועדת איתור שמונתה. בנוסף לתפקידה כיו"ר הוועדה של מחוז המרכז, היא תשמש גם כממלאת מקום יושבי ראש ועדות בכל שאר המחוזות, ובכלל זה במחוז תל אביב, שבו לא מונה עדיין יושב ראש קרוב לשלושה חודשים לאחר פרישת היו"ר האחרון, עו"ד מיכה גדרון.

בתחילת השבוע שלחו גופים עסקיים ומשפטיים העוסקים בנדל"ן פנייה חריפה לנתניהו וארדן - בדרישה כי יפעלו למנות לאלתר יושבי ראש חדשים לוועדות אלה במחוזות תל אביב והמרכז. זאת, חודשיים וחצי לאחר פרישתם של יושבי הראש האחרונים. בין החותמים על הפנייה היו התאחדות בוני הארץ, לשכת עורכי הדין ולשכת שמאי המקרקעין.

"חוסר תפקודן של ועדות הערר גורם לנזקים רבים, כגון, פגיעה באינטרס הציבורי לקידום תכנון מיטבי, נזק כספי כבד לבעלי קרקעות וליזמים, ביטול חוזים, שימוש לרעה בהיעדר הליכי תכנון וסכנה לחיי אדם. ככל שהזמן חולף, המצב מחמיר והולך, פרויקטים אינם יוצאים לפועל, חוזים מתבטלים והנזק מצטבר", נכתב בפנייה. בתגובה נמסר ממשרד הפנים, כי השר ארדן כבר חתם על צווי המינוי לתפקידי יו"ר הוועדות לפני שלושה שבועות, וכי העניין נתון לאישור משרד המשפטים. הפרסומים הללו השפיעו, לפחות באופן חלקי, ומינויה של מונטיפיורי אושר סופית, אך בשלב זה ימשיכו קבלנים ואזרחים המעוניינים לבנות במחוז תל אביב להמתין למינוי של יו"ר במחוז זה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מונטיפיורי היא משפטנית עצמאית המתמחה בתחום המקרקעין. בארבע השנים האחרונות שימשה כיועצת חיצונית למשרד עורכי הדין, אפשטיין רוזנבלום מעוז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker