החברה הקבלנית צ.לנדאו תימכר לקבוצת גבאי ב-44.1 מיליון שקל

ביהמ"ש אישר: החברה שנמצאת בהקפאת הליכים, תימכר לקבוצת גבאי, שהתחייבה לפרוע חלק גדול מחובות צ.לנדאו

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, אישר אחר הצהריים (א') את ההסכם לפיו קבוצת צ. לנדאו, שנקלעה לקשיים ונמצאת בהקפאת הליכים, תימכר לקבוצת גבאי ב-44.1 מיליון שקל.

בכך קיבל אורנשטיין את המלצת נאמני החברה לאשר את הצעתה של קבוצת גבאי, חברה מהעיר אשקלון, עבור פעילות החברה בשלושה פרויקטים בראש העין, קרית גת ואשקלון.  פרויקטים אחרים של צ. לנדאו נותרו בינתיים ללא כל רוכש.

הנאמנים, עורכי הדין ישראל בכר ועומר גדיש, קיבלו ארבע הצעות לרכישת החברה: מאאורה ישראל, צרפתי שמעון, קבוצת גבאי וי.א חי. הזוכה היתה קבוצת גבאי, והנאמנים הגישו לבית המשפט הצעה דחופה לאישור הסכם הרכישה. קבוצת גבאי היא חברה משפחתית מאשקלון, שלה כמה פרויקטים באשקלון, בתל אביב, ברמת השרון ובמודיעין, בהיקף של מאות יחידות דיור.

לצ. לנדאו נותרו פרויקטים שונים ובהם באשקלון, בראש העין ובקריית גת. באשקלון תיקח קבוצת גבאי את הבעלות על פרויקט "שיר באגם" בשכונת אגמים. מדובר בפרויקט של 88 יחידיות דיור, אשר נמצא בשלבי בנייה ראשונים. עד להקפאת ההליכים של צ.לנדאו בוצעו בו עבודות בשיעור של 20% מהשלב הראשון מתוך שלושה ונמכרו בו 17 דירות בסך הכל. הפרויקט השני, שנמצא בקריית גת, הוא פרויקט "גני שיר" ובו תשלים קבוצת גבאי הקמה של 36 יחידות דיור. הפרויקט השלישי נמצא בראש העין - "שיר בגבעה" - ובו תקים 53 יחידות דיור ועוד 450 מ"ר של שטח מסחרי.

פרויקט של צ.לנדאוצילום: עופר וקנין

חלק מנכסי צ. לנדאו יימכרו לקבוצת גבאי באמצעות רכישת מניות החברה ב-15.5 מיליון שקל. נוסף על כך, קבוצת גבאי התחייבה לפרוע את מלוא החובות של צ. לנדאו כלפי הנושים המובטחים שמלווים את הפרויקטים היזמיים ב-22.5 מיליון שקל, וכן חוב של החברה לבנק אוצר החייל לטובת רוכשי דירות בסך של כ-35 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ואולם לאחר הרכישה נותרו כמה פרויקטים ונכסים של צ. לנדאו שלא נרכשו על ידי הקבוצה: פרויקט בבית שמש, פרויקט במושב מצליח הסמוך לרמלה, פרויקט ביישוב חריש וזכויות בקרקע באור יהודה. השופט אורנשטיין הטיל על הנאמנים להקים חברה חדשה, שלתוכה יוכנסו הנכסים והפעילויות של צ. לנדאו שלא נרכשו על ידי קבוצת גבאי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker