הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה אישרה תוכנית בכניסה הדרומית לכפר סבא

התוכנית, שמשתרעת על 66 דונם, תעניק זכויות בנייה לתעסוקה ומסחר באזור ה'משולש', המהווה מקום מפגש בין כפר סבא, רעננה והוד השרון

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מרכז, אישרה תכנית לפיתוח אזור תעסוקה באזור המכונה 'משולש כפר סבא', הממוקם בכניסה הדרום-מערבית של העיר, וזאת לאחר שנים רבות של עיכובים ודחיות.

התוכנית, שמשתרעת על 66 דונם, תעניק זכויות בנייה לתעסוקה ומסחר באזור ה'משולש', המהווה מקום מפגש בין כפר סבא, רעננה והוד השרון, והיא תוסיף 100 אלף מ"ר זכויות של שטחים עיקריים ושירות, ל-31 אלף המ"ר, הקיימים בזכויות כבר עכשיו.

שטח התוכנית גובל באזור התעסוקה הקיים, שלמרות שהוא ממוקם גיאוגרפית מול הכניסה לעיר, הוא נמצא בשטח המוניציפלי של רעננה. השטח נמצא בין הרחוב נתיבי האבות, הכביש להוד השרון וכביש 531 שהתוואי שלו נסלל בימים אלה. בתחום התוכנית מתוכנן גשר, שיוביל לאזור תעסוקה מדרום לכביש 531.

השכונה הירוקה כפר סבאצילום: מוטי מילרוד

אזור זה יתווסף לאזורי התעסוקה והמסחר, שהוקמו והתפתחו בעיר  בשנים האחרונות וביניהם - אזור תעשייה עתיר ידע - קריית היי-טק מתקדמת, אזור קונגרסים וכנסים, מתחם של בתי קולנוע, מסעדות, מרכזי מסחר, מרכזי תצוגות אופנה, ו'מתחם G'. כמו כן מקדמת העירייה את אזור 'כ"ס 50', במזרח העיר, אשר עתיד להשתרע על פני כ-600 דונם ולכלול אזורי תעשייה ותעסוקה סמוך לכביש שש. בימים אלה עובר תהליכי פיתוח גם אזור התעשייה סביב הסינמה סיטי. כמו כן, מתקדם פיתוחו של אזור תעשייה מערבי, שבו יוקמו שני מרכזי מסחר חדשים לטובת תושבי השכונות הירוקות.

ראש עיריית כבר סבא, יהודה בן חמו,  אמר "אנו רואים חשיבות רבה במימוש תכנית 'משולש כפר סבא' כמנוף לשגשוג כלכלי של העיר, תוך שיתוף פעולה עם רשויות גובלות ושיפור איכות החיים של תושבי העיר. התכנית היא נדבך נוסף בחזון להפוך את כפר סבא למוקד משיכה עבור חברות ובעלי עסקים חדשים, בנוסף לחיזוק ופיתוח העסקים הקיימים. מיקומה האסטרטגי של כפר-סבא, החולשת על צירים ראשיים במדינת ישראל, כמו גם האיכויות הייחודיות של אוכלוסיית העיר, הביאו בשנים האחרונות להתפתחות ניכרת בתחום העסקי. במסגרת תכנית המתאר לעיר, המתגבשת בימים אלו, נבחנים מערכי תעסוקה ומסחר נוספים בעיר וזאת למען ביסוס חוסנה הכלכלי של העיר".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker