שנה לאחר קריסת המרפסת: אושר טופס 4 לבניין גינדי השקעות בחדרה

עיריית חדרה: "הטופס נחתם לאחר השלמת חיזוק כל המרפסות בבניין ואחרי שעבר את כל הבדיקות"

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עיריית חדרה חתמה אתמול (ב') על טופס 4 – טופס אכלוס לבניין ברחוב נחל פרת 3 - בו קרסה מרפסת בסוף 2013. עבור הבניין השני לא הוגשה בקשה לטופס 4 בגלל מאבק משפטי שמנהל בו בין הדיירים לחברה היזמית, גינדי השקעות.

בהודעה שיפרסמה דוברות העירייה נמסר כי: "טופס 4 נחתם לאחר השלמת חיזוק כל המרפסות בבניין ולאחר שעבר את כל הבדיקות, הן על ידי העירייה והן על ידי המהנדס ישראל דוד מטעם חברת גינדי".

בדצמבר 2013 קרסה מרפסת באחד משני הבניינים בפרויקט פארק חדרה שבנתה חברת גינדי השקעות. הבניין כבר קיבל טופס 4 והיה בשלבים הראשונים של אכלוס הדירות. לאחר קריסת המרפסת הכריזה עליו ועל הבניין התאום שלו, כעל בניינים מסוכנים וביטלה את אישור האכלוס שלהם. הדיירים מהבניין התאום, שכבר אוכלס כמה חודשים לפני קריסת המרפסת, פונו מבתיהם.

גינדי השקעות הגישה בקשה לטופס 4 חדש, והובהר לה בעירייה כי האישור ינופק רק לאחר השלמת כל האישורים הנדרשים. לאחר השלמת חיזוק המרפסות על פי היתר הבנייה התקף נדרשה חברת גינדי להמציא מחדש את כל האישורים לרבות הוכחת יציבות המבנה לאחר קבלת תוצאות כל הבדיקות, כולל בדיקות ההעמסה ואישור מחלקת הפיקוח על הבנייה והפיתוח, אישור פיקוח עליון, אישור תאגיד המים, אישור מהנדס למקלט וממ"ד, אישורי איכות הסביבה, תברואה, כבאות, פיתוח כבישים, אישור נגישות ועוד.

עם השלמת השלבים האמורים התקיים במקום סיור עם מנכ"ל העירייה ועם הצוות המקצועי של העירייה כדי לוודא שהמבנה עונה לדרישות טופס 4. לאחר שהתקבל אישור של מהנדס על כך שאין מניעה להוציא טופס 4, נחתם האישור.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

דיירי הפרויקט נחלקו לשתי קבוצות עיקריות: מרבית הדיירים מהבניין שבו קרסה המרפסת והדיירים בבניין התאום. הקבוצה הראשונה הגיעה במסגרת משא ומתן להסכם פיצוי בסכום של 200-250 אלף שקל ומנגנון פיצוי במקרה של ירידת ערך הדירה למי שירצה למכור אותה. קובצת הדיירים מהבניין התאום הגישו תביעה נגד חברת גינדי השקעות עם דרישה לבטל את חוזי המכר ולהשיב להם את כספי הרכישה ועלויות נוספות שנגזרו להם מהמחדל בהיקף של כ-60 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker