רסידו חוייבה לשלם לאשדר 4 מיליון שקל עקב פיגורים בבנייה

מדובר בשני בניינים הכוללים 68 דירות שרסידו אמורה היתה לסיים את הקמתם בפברואר 2009

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

בית המשפט המחוזי בתל אביב חייב את החברה הקבלנית רסידו, שנמצאת בכינוס נכסים, לשלם 4.06 מיליון שקל לחברת אשדר, עקב פיגורים בהקמת פרוייקט של אשדר בכפר סבא.

מדובר בשני בניינים הכוללים 68 דירות, שרסידו היתה אמורה לסיים את הקמתם בפברואר 2009. ואולם בספטמבר 2008 נקלעה רסידו לקשיים, וביקשה מבית המשפט הקפאת הליכים, בטרם תכנס למצב של חדלות פירעון.

לאור זאת, שלחה אשדר לרסידו הודעת ביטול ודרישה לסילוק יד מאתר הבנייה, בטענה, שרסידו הפרה הפרה יסודית את ההסכם, בכך שאינה עומדת בלוחות הזמנים של ביצוע העבודות בפרויקט למרות הבטחותיה, מה שגורם לעיכוב העבודות ומסב נזק לאשדר ולרוכשי הדירות.

עבודתה של רסידו בפרויקט הופסקה ואשדר הגישה תביעה כנגדה בגובה 4.06 מיליון שקל בגין ההוצאות להשלמת הפרויקט, והנזקים שנגרמו כתוצאה מהאיחור במסירת הדירות; רסידו הגישה תביעה שכנגד, ובה טענה שההסכם בוטל על ידי אשדר שלא כדין, ובכך הפרה אשדר את ההסכם.

מנכ"ל אשדר, ארנון פרידמןצילום: חגי פריד

רסידו תבעה לקבל את תשלום השכר עבור העבודה שביצעה עד למועד מתן הודעת הביטול ושלא שולם לה, כמו גם את סכום הערבות הבנקאית שהפקידה וחולט על ידי אשדר שלא כדין, ושווי הציוד והחומרים שהחזיקה באתר הבניה, שחולטו על ידי אשדר עובר למתן הודעת הביטול.

השופט יהושע גייפמן דחה את תביעת הנגד של רסידו, והטיל עליה לשלם לאשדר 4.06 מיליון שקל בצירוף הפרשי הצמדה וריבית על פי חוק מיום הגשת התביעה. מכיוון שרסידו נמצאת בהליכים של הסדרי נושים, משמעות פסד הדין הזה הוא צירופה של אשדר להסדר. כמו כן הטיל השופט גייפמן על רסידו תשלום לאשדר בגין הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 80 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ