הותמ"ל אישרה שתי תוכניות ראשונות: במחנה תל השומר ובגן יבנה

התכנית בתל השומר משתרעת על פני 226 דונם ובה מתוכנן רובע מגורים של 2,087 יחידות דיור ופארק

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) (ותמ"ל) אישרה היום (שלישי) הפקדה של תוכניות בעדיפות לאומית בהיקף של 3,700 יח"ד. מדובר בתוכנית בתל השומר ברמת גן בהיקף של 2,087 יח"ד ובמערב גן יבנה עוד 1,610 יח"ד.

הותמ"ל בראשות מנכ"ל משרד הפנים, ד"ר שוקי אמרני, החליטה היום על הפקדת תכניות מועדפות לדיור בהיקף של כ-3,700 יחידות דיור בשטח המחנה הצבאי בתל השומר שבתחום עיריית רמת גן, אשר עתיד להתפנות ובמערב גן יבנה.

התכנית בתל השומר משתרעת על פני 226 דונם ובה מתוכנן רובע מגורים של 2,087 יחידות דיור ופארק. סוג הבנייה תהיה בבניינים של 9-12 קומות בחלק הצפוני של הרובע ובניינים בני 6 קומות בחלק הדרומי. 20% מיחידות הדיור יהיו קטנות ולכן גם זולות יותר. בנוסף למגורים יבנו בשטח המחנה גם מתחם תעסוקה בסמוך לבית החולים שיבא,מסחר ותעסוקה לצד פארקים, שטחים פתוחים, שבילי הליכה ושבילי אופניים.

בנוסף, אושרה בותמ"ל להפקדה להתנגדויות הציבור תכנית במערב גן יבנה בהיקף של 1,610 יחידות דיור, אשר שטחה כ- 458 דונם. התוכנית מציעה שכונה שממשיכה את השכונות הבנויות במערב היישוב. 20% מהדירות בתוכנית יהיו דירות קטנות בשטח של כ- 75 מ"ר ודירות בגדלים שבין 120-160 מ"ר. בנוסף מציעה התכנית בתחומה כ- 240 יחידות לדיור מוגן. תמהיל הדירות נועד לתת מענה למשפחות בגדלים שונים. בנוסף כוללת התוכנית פארק שטחי מסחר, צירים להולכי רגל ושבילי אופניים.

.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker