בשורה לרוכשי דירות: החל מינואר הקרוב יוגבל שכר הטרחה לעו"ד

עפ"י התקנות הסכום המרבי לעניין השתתפות קונה דירה בהוצאות משפטיות יהיה 5,000 שקל או סכום השווה ל-0.5% מתמורת הדירה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

החל מה-10 בינואר 2015 יוגבל שכר טרחת עו"ד בעת קניית דירה מקבלן לעד 5,000 שקל או 0.5% מגובה תמורת הדירה לפי הנמוך מבניהם. כך החליטה היום (יום חמישי) ועדת הכלכלה שאישרה את התקנות אותם התקין שר הבינוי, ח"כ אורי אריאל לאור החוק בעניין שהתקבל ביוזמתו של ח"כ מאיר שטרית (התנועה).

עפ"י התקנות הסכום המרבי לעניין השתתפות קונה דירה בהוצאות משפטיות יהיה 5,000 שקל או סכום השווה למחצית האחוז של תמורת הדירה, לפי הנמוך מביניהם. הגבלת שכר הטרחה יחול על עסקות מכר דירה חדשה מקבלן בסכום של עד 4,642,750 שקל, מעבר לסכום זה פערי הכוחות בין מוכר הדירה לקונה קטנים ונראה שאין צורך בהתערבות רגולטורית. התקנות יכנסו לתוקף ב-10 בינואר 2015.

נציגי לשכת עו"ד, שנכחו בדיון, ניסו במשך דקות ארוכות להעלות טענות בדבר פגיעתם וציינו כי היו מופתעים בעת קבלת התקנות של השר, אך כזכור חוק זה עבר ב-3 במארס 2014 בקריאה שלישית במליאת הכנסת.

לדבריו של ח"כ שטרית: "שכר הטרחה עד היום היה למעשה שוד לאור היום, עו"ד מייצגים רק את הקבלן ולא את הקונה אשר הוא זה שנאלץ לשלם להם את שכ"ט. אני שמח שסוף סוף נוכל לעזור לזוגות הצעירים בעת רכישת דירה", עוד הוסיף: "זאת פעם רביעית שאני מנסה להעביר את החוק הזה בכנסת וברצוני לברך את שר הבינוי, ח"כ אורי אריאל, על תמיכתו בחוק, העברת התקנות ואישור החוק אשר מתווסף לחוקים רבים אחרים שהצעתי בעניין חוק המכר".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker