אושר מע"מ 0 להתחדשות עירונית; "ריקי כהן מחדרה תוכל לבצע תמ"א 38"

מטרת החוק היא הגדלת הכדאיות הכלכלית של פרויקטי פינוי בינוי ותמ"א 38 והפיכתם לכדאיים כגם מחוץ לגבולות גוש דן

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בעוד שיוזמת חוק "מע"מ 0%" לרוכשי דירה ראשונה עדיין תקועה בסבך האינטרסים הפוליטיים, מליאת הכנסת אישרה אמש (ב') בקריאה שנייה ושלישית את תיקון 47 לחוק המע"מ, המורה על הטלת מע"מ בשיעור 0% על שירותי הבנייה בהתחדשות עירונית, זאת במטרה להגדיל הכדאיות הכלכלית בפרויקטי התחדשות עירונית - פינוי בינוי ותמ"א 38, ומתן אפשרות לקידומם גם מחוץ לגבולות גוש דן.

יש לציין כי כיום תושבי ערי "המעגל השלישי" של אזור המרכז, כמו רחובות וחדרה, אינם נהנים מאפשרות לקידום פרויקטי התחדשות עירונית בבניינים שלהם. עם תיקון החוק, התקווה היא כי גם פרויקטים באזורים אלה יהפכו להיות אטרקטיביים לביצוע.

בהתאחדות בוני הארץ (התאחדות הקבלנים לשעבר) הודיעו כי ההחלטה היא תולדה של פעילות ענפה של התאחדות בוני הארץ לאורך השנה האחרונה, אשר שיתפה פעולה עם הממשלה וליוותה את הכנת החוק כדי להפוך אותו לישים.

מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, אליאב בן שמעון אמר בעקבות אישור החוק בכנסת כי "סוף סוף, גם גברת ריקי כהן מחדרה תוכל ליהנות מפרויקט תמ"א 38 בבניין בו היא מתגוררת. החוק הינו זריקת עידוד משמעותית להתחדשות עירונית עבור מעגלים נוספים לאזור המרכז. לא רק שהדיירים ייהנו משיפור רמת החיים כתוצאה מחיזוק שיפוץ המבנה, תוספת ממ"דים, מעלית וכו', מהלך זה יביא להגדלת מספר יח"ד המצוי כיום במחסור עצום ויהווה מנוף לצמיחה כלכלית במשק".

לפני כשבועיים אושרה הצעת החוק על ידי ועדת הכספים בכנסת, אז מסרה רשות המסים כי "השינוי יאפשר לנותני שירותים בתחומים אלו לנכות את מס התשומות הכלול בחשבוניות המס שהוצאו להם גם בגין שירותי החיזוק, ובכך להגדיל את ההיתכנות הכלכלית של פרויקטים מסוג זה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ