יו"ר לשכת השמאים: "תוכניות הממשלה לא יוזילו את מחירי הדירות גם ב-2015"

אוהד דנוס: "90 אלף משפחות שלא נכללות בתחולת החוק - ישלמו השנה מיליארדים רבים נוספים בשם הפופליזם והרייטינג"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

 "תוכנית מע"מ 0% לא תביא לירידת מחירים, נהפוך הוא", כך אמר הערב (א') יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, במושב הפתיחה של כנס לשכת שמאי המקרקעין השנתי, שנפתח היום במלון דן באילת. דנוס הביא הערכה של לשכת השמאים, לפיה גם אם ימומשו תכניות הממשלה להוזלת דירות, חוק מע"מ 0% של לפיד ו"ממחיר מטרה" של שר הבינוי אריאל, המחירים לא  ירדו.

"הממשלה תשלם בעבור יישום החוק כ-2 מילארד שקל בשנה, ותגרום לכעשרת אלפים זוגות צעירים לקנות דירה, אך 90 אלף משפחות שלא נכללות בתחולת החוק - ישלמו השנה מיליארדים רבים נוספים בשם הפופליזם והרייטינג", אמר דנוס.

דנוס התייחס בסרקזם למדיניות הממשלה, ואמר כי "תחילה חנקו את הביקושים, הטילו הגבלות שונות ומשונות על נוטלי המשכנתאות, וכשזה לא עזר, הפיצו מידע על הגדלת ההיצע, כזה שנותר בעיקר על הנייר. וכעת, הפטנט החדש והאחרון מבית היוצר של שר האוצר, מע"מ בשיעור 0% לרוכשי דירה ראשונה. חוק, אשר במתכונת אותה עומדת הכנסת לאשר, מידת השפעתו טרם אישורו עומדת ביחס הפוך למידת השפעתו השולית לאחר אישורו, אם בכלל יאושר.   

"למן ההחלטה על קידומו בחודש מרץ השנה, נכנס שוק הנדל"ן למה שקרוי בעגה הרפואית שוק אניפלקטי, כזה העשוי לצאת כל רגע מכלל שליטה. התוצאה שהושגה, למרבית הפליאה הפוכה, עליות מחירים עקביות מאז ועד היום. ומה עושה הממשלה? היא אינה משנה חלילה, כהוא זה ממשנתה.  נהפוך הוא, קוראים לציבור שלא לרכוש דירות, ההוזלות כבר בדרך".       

אוהד דנוסצילום: יח"צ

בתחזית לשנה הקרובה אמר דנוס: "לצערי, שנת 2015 לא תביא בשורה אמיתית לרוכשי הדירות. הנחות של 15% ו-20% בתכניות הממשלה, המוגבלות בהיקפן, לא יביאו לשינוי המיוחל. במקום זאת נהיה עדים למחזות לא ראויים של התנפלות המונים על הדירות המוזלות לכאורה, לצד ייקור במחירי כל יתר הדירות, שיעלו לציבור הרוכשים כ-10 מיליארד שקל. הפתרון היה ונותר הגדלת ההיצע תוך מעורבות הולכת וגוברת של הממשלה בשוק הבניה להשכרה".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker