צפו |

שוכרים דירה? אי אפשר לזרוק אתכם מהבית או לייקר את דמי השכירות

הפרויקט ברחוב אלכסנדרוני כולל 246 דירות בשלושה בניינים בני 13 קומות ומגדל בגובה 21 קומות ■ 25% מהדירות יושכרו בשכר דירה מפוקח בשיעור של 90% ממחיר השוק לבני העשירון השמיני ומטה, ושאר הדירות יושכרו במחירי בשוק החופשי

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

פרויקט ל ברמת השרון - פרויקט ראשון מסוגו בארץ - נחנך היום בטקס הנחת אבן פינה על ידי חברת אביב במזרח רמת השרון.

הפרויקט ברחוב אלכסנדרוני כולל שלושה בניינים בני 13 קומות ומגדל בגובה 21 קומות. בפרויקט 246 דירות בגודל  3 חדרים (70 מ"ר), 4 חדרים (92 מ"ר) ו-5 חדרים (10 מ"ר). בחברת אביב מעריכים כי יקבלו אישור להגדיל את מספר הדירות ל-299 על חשבון גודלן.

25% מהדירות יושכרו בשכר דירה מפוקח בשיעור של 90% ממחיר השוק (45 שקלים למ"ר) לבני העשירון השמיני ומטה, ושאר הדירות יושכרו במחירי בשוק החופשי. בשני המסלולים תקופות השכירות יהיו ארוכות לכמה שנים.

שר האוצר יאיר לפיד אמר בטקס כי "כל בניין מגורים מתחיל בהנחת אבן פינה. כאן ייבנה הפרויקט הראשון להשכרה לטווח הארוך. 4 מגדלים בנויים בסטדרטים הגבוהים ביותר. ולדיירים תהיה ודאות, יהיה להם הביטחון שאי אפשר לזרוק אותם מהבית ואי אפשר להעלות להם את המחיר.

"אנחנו נכניס עשרות אלפי דירות להשכרה מה שיוריד את שמאיימים למחוץ את הזוגות הצעירים. זה לא נעצר כאן. אנחנו צריכים לבנות אלפי יחידות שיגשרו על שנים של הזנחה והעדר מדיניות. המטרה שאנחנו מציבים היא שזוג צעיר ממעמד הביניים יוכל להרשות לעצמו לשכור דירה או לקנות דירה במחיר סביר. מדינת ישראל כבר לא רואה בקרקע מקור הכנסה אלא תשתית למען התושבים. זה שינוי בסדרי העדיפויות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"הדיור להשכרה הוא נדבך מרכזי אבל נדבך אחד בתוכנית שכוללת את מע"מ טפס שיעבור החודש, מחיר מטרה, פינוי בסיסי צה"ל, נתיב לדירה, הסכמי גג, הוועדה למתחמים מיוחדים וחוק שכירות הוגנת. בחודש האחרון בפעם הראשון מאז 2007 מחירי הדיור החלו לרדת, זה כאן ולא מספיק אבל אנחנו עעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי שזה יקרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker