שר הבינוי והשיכון: "דירת 4 חדרים בערים המבוקשות תוכל להימכר ב-700 אלף שקל"

הצלחה למכרזים בבאר שבע, נהריה, בית שאן, בית שמש ויפו ■ אורי אריאל: "ירידה אפשרית של 30% במחירי הדירות"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

"לאור תוצאות מכרזי הקרקעות האחרונים, דירת 4 חדרים יכולה בהחלט להימכר לצרכן בנהריה, בית שמש ובאר שבע ב-700 אלף שקל". כך הכריז היום שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, בעקבות שורה של מכרזי רשות מקרקעי ישראל, שהניבה היענות יפה מצד היזמים.

בבאר שבע, שם שווקו בשנה האחרונה כ-3,700 יחידות דיור (יח"ד), לקראת מעבר צה"ל לנגב והתחלת חוק המע"מ, נפתחו מעטפות המכרז במכרז ל-205 דירות בחמישה מתחמים בשכונת נווה זאב, אליה ניגשו 18 יזמים. התוצאות של המכרזים נסגרו במחיר קרקע ממוצע של 113 אלף שקל ליחידת דיור (לא כולל מע"מ) ובעלויות פיתוח בגובה כ-81 אלף שקל ליח"ד (כולל מע"מ)). ארזי הנגב יזום ובנייה זכו בקרקע לבניית 37 יח"ד וחברת ארזים (גיא) בקרקע לבניית 53 יח"ד. חברת האחים בוסקילה זכו במתחם של 25 יח"ד וחברת דלויה מרכז הבנייה במתחם הגדול ביותר בן 62 יח"ד. חברת י.ר.נ בניה ופיתוח זכתה במתחם של 28 יח"ד.

שש הצעות הוגשו ל-3 מתחמים הכוללים 326 יחידות דיור בסך הכל בשכונה הצפון-מזרחית בנהריה. חברת אזורים זכתה במתחם לבניית 230 יחידות דיור. חברת טרקלין יזום ובנייה וחברת י.א. אלון בנייה זכו כל אחת במתחם בן 48 יחידות דיור (96 דירות בסך הכל). הזוכים רכשו את הקרקעות בעלות קרקע ממוצעת של 31 אלף שקל ליח"ד (לא כולל מע"מ) ובעלויות פיתוח בגובה כ-80 אלף שקל ליחידת דיור (כולל מע"מ); גם במכרז לבנייה רוויה בשכונה הדרום מערבית בבית שאן עלה יפה, כאשר חברת גלעד מאי חברה להשקעות בניה ופיתוח זכתה במתחם לבניית 40 יחידות דיור.

באר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

ברמת בית שמש הוגשו 12 הצעות למכרז לבניית 36 יחידות דיור כשהזוכה היא חברת אור עמי בנייה והשקעות. למכרז לבניית 4 יחידות דיור ברחוב יפת 178 בתל אביב-יפו, והזוכה היא חברת חינאוי ניקולא 1995.

ואילו בשכונה הדרומית בירוחם, נכשל מכרז לבניית 196 יח"ד בשלושה מתחמים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר בעקבות התוצאות כי "הקבלנים והיזמים ממשיכים לרכוש קרקעות בכל רחבי הארץ והפעם גם במחירים נוחים למדי, על רקע יציאתם הצפויה של מכרזי מחיר מטרה ולקראת החלתו של חוק מע"מ 0. המשמעות של מחירי הזכייה היא ירידה אפשרית של 30% במחיר הדירות בערים אלה כמו נהריה ובאר שבע, הן בגלל מחירי הזכייה הנמוכים והן בגלל ההפחתה של יותר מ-15% ממחיר הדירות בשל המע"מ המאופס.

"לא מדובר בחזון אחרית הימים, אלא בדירות שיוכלו להימכר בעוד מספר חודשים עם השלמת תכניות הדיור של מחיר מטרה ומע"מ אפס בשבועות הקרובים. לאור התוצאות, דירת 4 חדרים יכולה בהחלט להימכר לצרכן בערים מבוקשות אלה ב-700 אלף שקל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker