אושרה שכונת מגדלים חדשה בגבעת שמואל: 1,800 יחידות ב-20 מגדלים

התוכנית מתפרסת על פני 280 דונם בין גבעת שמואל בצפון, דרך רבין במזרח, כביש מכבית (471) בדרום ודרך ז'בוטינסקי (דרך המכינה)/אוניברסיטת בר אילן במערב

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

אושרה תוכנית חדשה לשכונת מגדלים בדרום גבעת שמואל לעשרים מגדלים בני 17-20 קומות שבהם 1,800 יח"ד בסך הכל. התוכנית מתפרסת על פני 280 דונם בין גבעת שמואל בצפון, דרך רבין במזרח, כביש מכבית (471) בדרום ודרך ז'בוטינסקי (דרך המכינה)/אוניברסיטת בר אילן במערב. המשמעות של 1,800 יח"ד חדשות היא תוספת של כ-25% יחידות דיור לגבעת שמואל בעשור הקרוב. עוד במסגרת השכנה החדשה: 70 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים, 45 דונם המיועדים למבני ציבור, בהם תיכון ממלכתי ומרכז מסחרי שכונתי בשטח של כ-3,000 מ"ר עיקרי.

שכונת המגדלים גבעת שמואל. הדמיה: טיטו אדריכלים
שכונת המגדלים גבעת שמואל. הדמיה: טיטו אדריכלים

התוכנית (3154) קודמה על ידי עיריית גבעת שמואל ותוכננה על ידי משרד טיטו אדריכלים. התוכנית אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז לפני כשנתיים. לתוכנית הוגשו התנגדויות ועררים לוועדת הערר המחוזית שנדחו על ידה לפני כחודש וחצי. הדיונים בהתנגדויות והליכי התכנון הסתיימו והתוכנית פורסמה למתן תוקף ביום שלישי שעבר ואפשר להוציא מכוחה היתרי בנייה. על פי מסמכי התוכנית, היתרי הבנייה מותנים בביצוע מטלות תחבורתיות ותשתיתיות, כמו הרחבת דרך המכינה בקטע בר אילן (471) - רחוב ז'בוטינסקי, ביצוע עבודות בטון של גשר המכינה מעל כביש 471 ועוד.

ראש העיר גבעת שמואל, יוסי ברודניצילום: ראובן קפוצ'ינסקי

ראש העיר גבעת שמואל, יוסי ברודני, מסר כי מדובר בתב"ע (תוכנית בניין עיר) המהווה השלמה לשכונת רמת הדר בדרום העיר, שמוסיפה שטחי ציבור משמעותיים ודרכי גישה נוספות לעיר. נקפיד על מכסת דירות קטנות לזוגות צעירים ונקים מבני ציבור נוספים לרווחת כלל תושבי העיר: תיכון ממלכתי, גינות, בריכה עירונית ועוד". מהנדס העיר, איציק אוז'לבו, אמר כי "בבניית השכונה נקפיד על אלמנטים של בנייה ירוקה ועיצוב. הרחובות בשכונה יהי רחבים ומוצלים ויהיו בהם שבילי הליכה ורכיבה על אופניים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker