עיריית ת"א חזרה בה מביטול המכרז בכוכב הצפון: "מכרז עירוני הוא דבר סופי"

ההצעה הגבוהה היתה בסך 6.77 מיליון שקל עבור הנכס, בעוד אומדן העירייה היה 8 מיליון שקל ■ לאחר חשיפת TheMarker הזוכה עתרה - והעירייה נסוגה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

ועדת המכרזים של עיריית תל אביב החליטה לאשר את תוצאות המכרז לשיווק קרקע לחמש יחידות דיור בכוכב הצפון, לאחר שבמאי החליטה על ביטולו. זאת, לאחר שבעקבות ההחלטה על ביטול המכרז, שנחשפה ב-TheMarker, עתרה החברה שהגישה את ההצעה הגבוהה ביותר, נתנאל, לבית המשפט נגד העירייה.

המכרז התייחס לזכויות לחמש דירות במגרש שבו תוכנית מאושרת להקמת בניין בן 39 דירות, שאותן הציעו העירייה ואיגוד ערים דן למכירה במכרז. העירייה פירסמה את המכרז בדצמבר 2013, ולאחר שדחתה את מועד סגירתו בשל מיעוט משתתפים, הוא נחתם ביוני 2014. אלא שכשנפתחו המעטפות התברר שההצעה הגבוהה מתוך חמש ההצעות היתה בסך 6.77 מיליון שקל עבור הנכס, בעוד אומדן העירייה שנערך לנכס היה 8 מיליון שקל. לאחר דיון סוער התקבלה אז, על חודו של קול, עמדתו של מנהל אגף הנכסים אלי לוי לפיה יש לבטל את המכרז.

שכונת כוכב הצפון בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

ואולם באוגוסט בעקבות עתירתה של נתנאל לבית המשפט, ערכה הוועדה דיון בעניין, בהשתתפות עורכי דין ושמאי מטעם נתנאל - שבשליטת משפחת נתנאל, בעלת השליטה בחברת הנדל"ן הבורסאית נתנאל גרופ, שהצעתה היא שזכתה במכרז. לאחר שנשמעו דבריהם, התבקשו הנציגים לצאת, והוועדה החליטה על אישור המכרז, בניגוד לעמדתם המקצועית של פקידי העירייה, בראשות מנהל אגף הנכסים אלי לוי.

את ההחלטה לאשר את זכייתה של נתנאל במכרז על אף ההערכה השמאית של העירייה נימק יו"ר הוועדה, איתי פנקס, כך: "המסר שהעירייה רוצה להעביר הוא שהמכרזים שלה, כל עוד לא נפל בהם פגם גדול מאוד, הם דבר סופי".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker