למרות התנגדות התושבים: מגדל ווייט סיטי בנווה צדק בת"א יגדל ב-8 קומות

הוועדה המחוזית אישרה: המגדל יהיה בן 38 קומות במקום 30, ועל יזמיו לא יוטלו מטלות ציבוריות כפי שנקבע בהסדר עם העירייה ■ הפרויקט יכלול 157 דירות והאכלוס אמור להתחיל ברבעון הראשון של 2015

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

מגדל ווייט סיטי, שבונות חברת צמח המרמן וקבוצת משקיעים פרטית ברחוב יצחק אלחנן שבשכונת נוה צדק בתל אביב, קיבל החודש מהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב היתר לשמונה קומות נוספות, וכך יהיה בן 38 קומות.

בנוסף, הוועדה המחוזית ביטלה את המטלות הציבוריות שהטילה העירייה על היזמים, כמו הרחבת כביש יצחק אלחנן והפיכתו לשדרה, בניית גן ילדים ובית כנסת, ופינוי בית הספר לבנות חרדיות אוהל יעקב והעתקתו למבנה חלופי בבני ברק.

ועדת ההתנגדויות של הוועדה המחוזית החליטה בעבר להפקיד את תוכנית מגדל ווייט סיטי למרות התנגדות תושבי השכונה שטענו נגד כריכת זכויות הבנייה בטיפול בתשתיות באזור. במקור המגדל אמור היה להיות בן 30 קומות, והיזמים ביקשו להגדילו ל–41 קומות.

היזמים קיבלו בתחילה אפשרות להגדיל את המגדל ל–38 קומות, בתמורה לביצוע המטלות הציבוריות שהוטלו עליהם. התוכנית קיבלה תוקף בוועד,ה המחוזית ונגד אישור זה הגישה עמותת התושבים למען נוה צדק תביעה לבית המשפט המחוזי.

הדמיה של פרויקט ווייט סיטי בנוה צדקצילום: ללא קרדיט

השופטת שרה גדות קיבלה את טענות תושבי השכונה כי אין לערב בין שיקולי תכנון ובנייה למטלות ציבוריות, וכי הנוסחה שלפיה התוכנית תעניק זכויות בנייה ליזם כנגד ביצוע עבודות ציבוריות היא נוסחה פסולה, שאף מנוגדת לחוק חובת המכרזים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לאור זאת, בית המשפט פסל את אישור התוכנית, אבל לא ביטל את התוכנית עצמה, כך שבמארס השנה הוועדה המקומית בתל אביב דנה מחדש בתוכנית, והמליצה לקדם את הגדלת המגדל ל–41 קומות, בלי לחייב את היזמים בביצוע המטלות הציבוריות.

התנאי החדש שהוסיפה העירייה להוצאת היתר בנייה היה חוות דעת של היחידה לתכנון אסטרטגי בעירייה, כי יש מענה לכיתות לימוד עבור תוספת יחידות הדיור.

בפרויקט ווייט סיטי צפויים להיבנות 157 דירות. איכלוס הדירות אמור להתבצע ברבעון הראשון של 2015.

את יזמי התוכנית ייצגו עורך הדין אלי וילצ'יק ורוית צימנט ממשרד כהן, וילצ'יק, קמחי ושות' וכן עורכי הדין אבי פורטן וקירה לרנר, ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. את עמותת התושבים למען נוה צדק ייצגו עורכי הדין יחיאל שמיר ויפתח הלינג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker